آغاز اردوی جهادی تابستانی با محوریت مناطق محروم شهرستان لالی/ تلاش جهادگران برای کاهش معضلات ناشی از فضای مجازی و ماهواره در کنار مشکلات عمرانی

مصطفی روزبهی مسؤول قرارگاه جهادی رهروان ولایت مسجدسلیمان در گفتگو باخبرنگار آسماری از آغاز اردوهای جهادی تابستان ۹۵ در این منطقه با محوریت حاشیه شهر لالی و روستاهای این منطقه خبر داد.

 

مصطفی روزبهی با اشاره به آغاز اردوهای جهادی مناطق محروم، اظهار کرد: ثبت‌نام دانشجویان و جوانان جهادگر در طرح اردوهای جهادی از یک ماه گذشته به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه های بسیج دانشجویی و مساجد آغاز و تا ۱۴ شهریورماه ادامه داشت، که استقبال خوبی صورت پذیرفت و در این باب خدا را شاکریم که چنین جوانان مومن و دلسوز در شهر و منطقه خود داریم.

 

وی با بیان این که محورهای عملیاتی خاصی در این اردوهای جهادی تعریف شده است، افزود: فعالیت‌های جهادگران در این عرصه ها در  شش کمیته : عمرانی، آموزشی و فرهنگی،بهداشت و درمان، اقتصاد مقاومتی و تربیت بدنی خواهد بود.

 

مسؤول قرارگاه جهادی مسجدسلیمان با اشاره به محل فعالیت جهادگران در این اردوها ادامه داد: امسال جهادگران این منطقه در روستاهای شهرستان مسجدسلیمان و بخش‌های حاشیه ‌نشین شهر لالی فعالیت خواهند کرد.

 

روزبهی با بیان این که این طرح امروز در مورخ ۱۵ شهریور ماه ۹۵ با حضور تعداد ۳۰ نفر از جهادگران شروع شده است، تصریح کرد: اعزام به مناطق روستایی بر اساس بازه‌های زمانی ۱۰ تا ۱۲ روزه صورت می‌گیرد.

 

وی با بیان این که علاوه بر دانشجویان از افراد متخصص نیز در این اردوها استفاده می‌شود، گفت: در مباحث تخصصی همچون بهداشت و درمان و فعالیت‌هایی که نیاز به حضور افراد متخصص و با تجربه دارد، از این افراد استفاده خواهد شد که جا دارد تشکر کنیم از روسای محترم شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان و لالی و شرکت نفت که طی هماهنگی انجام شده ان شالله در زمان تعیین شده شاهد حضور پزشکان متخصص در سطح روستاها خواهیم بود و اگر نیاز به معاینه و یا بررسی تخصصی بیشتر بیماران باشد با هماهنگی های صورت گرفته به بیمارستان شرکت نفت جهت معالجه اعزام خواهند شد و همچنین دانشجویان جهادگر در رشته های پرستاری و مامایی برای کسب تجارب بیشتر در این امور به متخصصان کمک می‌کنند.

 

وی با اشاره به افزایش مشکلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در بین نوجوانان و جوانان مناطق محروم مناطق بختیاری نشین به دلیل گسترش استفاده از فضای مجازی نیز گفت: در حال حاضر با تعدادی از اساتید و  تعدادی روانشناس و مشاور صحبت شده که ان شالله آن هم در زمان معین شده در این مناطق برای کاهش مشکلات ناشی از فضای مجازی و ماهواره حضور پیدا خواهند کرد.

 

مسؤول قرارگاه جهادی مسجدسلیمان با اشاره به مشکلات عمرانی منطقه نیز گفت: درصدد این هستیم پروژه‌های عمرانی که در حاشیه دروازه لالی و روستای حتی تعریف شده، توسط جهادگران در این منطقه در همین بازه ی زمانی انجام ‌گیرد و ان شالله شاهد این باشیم که در هفته دفاع مقدس افتتاح و تحویل این خانواده های محترم نماییم.

 

مسوول قرارگاه جهادی مسجدسلیمان در پایان از مسئولین و خیرین شهرستان و استان خواست تا جهادگران را در ادامه برگزاری  این طرح های جهادی حمایت کنند تا محرومیت زدایی در سطح روستاها و مناطق محروم را گسترش دهیم.

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *