آغاز فراخوان علمی همایش بین‌المللی «لقاءالحسین»

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، دکتر سید مجید امامی رییس بنیاد پژوهش و نشر مسجد مقدس جمکران با اشاره به ارتباط نزدیک حقیقت قیام امام حسین(علیه السلام) و قیام آخرالزمانی اهل حق گفت: در این فراخوان دانشجویی که به مناسبت راهپیمایی اربعین حسینی(علیه السلام) برگزار می‎شود، قشر فرهیخته دانشگاهی با ارسال آثار علمی، ادبی و هنری به رقابت می‎پردازند تا همایش  لقاء با کیفیت و بهره‌گیری و اقبال بیشتری در مجامع علمی همراه باشد.
رییس بنیاد پژوهش و نشر مسجد جمکران اظهار کرد: همایش بین المللی «لقاءالحسین علیه السلام» به همت پژوهشکده مهدویت و آینده اندیشی مسجد مقدس جمکران و مؤسسه اصحاب الحسین علیه السلام برگزار می‌شود و فراخوان بخش دانشگاهی و دانشجویی آن  توسط معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران و کانون‌های مهدویت دانشجویی سراسر کشور انجام شده است.
 همچنین معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران در تشریح بخشهای مختلف این همایش یادآور شد: موضوع بخش علمی، «نقش امام حسین(ع) در مهدویت و امر ظهور» است که در قالب مقالات علمی پژوهشی و علمی ترویجی تعریف شده است. همچنین بخش ادبی در قالبهای شعر، داستان‎نویسی و قطعۀ ادبی (متن ادبی، دل‎نوشته، خاطره‎نویسی) و بخش هنری نیز در قالبهای عکس، گرافیک، طراحی، طراحی پوستر، تذهیب و نگارگری است.
 وی با تأکید بر اینکه این همایش نخستین فراخوان آثار علمی، ادبی و هنری در سطح مجامع علمی (دانشگاهیان) با موضوع اربعین امام حسین(علیه السلام) است، افزود: علاقه‌‎مندان می‌‎‎توانند آثار خود را تا ۱۲ آبان ۱۳۹۵ به صندوق الکترونیکی arbaeen95@chmail.ir ارسال کنند.
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *