آیین تودیع و معارفه دادستان قدیم و جدید مسجدسلیمان برگزار شد

به گزارش آسماری,با حضور عباس حسینی پویا دادستان مرکز استان خوزستان، ممبینی دادستان نظامی خوزستان، حجت الاسلام امینی امام جمعه شهرستان، علیرضا گوروئی فرماندار، چعباوی رییس دادگستری مسجدسلیمان، جمعی از قضات و همچنین مدیران شهرستان از زحمات علی ادبی دادستان پیشین مسجدسلیمان تقدیر و علی اسکندری به عنوان دادستان جدید مسجدسلیمان معرفی شد.

 

 امام جمعه مسجدسلیمان در سخنانی ادبی را انسانی مردمدار و متخلق خواند و از زحمات ایشان در مدت تصدی شان تقدیر و تشکر نمود. وی در بخشی از سحنان خود گفت: می دانیم پرونده ها بسیار و تعداد قضات در شهرستان کم است و همین مسئله گاهی باعث طولانی شدن روند دادرسی می شود.

 

امینی همچنین با گلایه از بلاتکلیفی ساختمان دادگستری مسجدسلیمان گفت:متاسفانه چندین سال است که ساختمان دادگستری در بلاتکلیفی به سر می برد و به هیچ وجه ساختمان هایی که در حال حاضر قضات ما در آن به سر می برند در شأن دستگاه قضا نمی باشد. نماینده ولی فقیه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت زمین خواری در شهرستان اظهار کرد: زمین خواری در مسجدسلیمان بیداد می کند. دو سوم شهر فاقد سند است و هر کسی توانست با زد و بند جایی را تصرف کرد اگر چه دستگاه قضایی در این ارتباط به ما کمک های خوبی کرده است…

 

امام جمعه مسجدسلیمان همچنین در ارتباط با زمین های ارتش  و هوانیروز گفت: ارتش و هوانیروز باعث افتخار ما و ملت هستند یکی از تعاونی های وابسته به ارتش به جای این که ۳ میلیارد تومان به شهرداری بدهد هشت میلیون پرداخت می کند و اگر نبود کمک های آقای ممبینی دادستان محترم انتظامی و همکاری های جناب افشارنیا قطعاً این پرونده به سرانجام نمی رسید.

 

 وی گفت: همین حالا هم هوانیروز حدود ۵۰ هکتار از زمین هایش را به یک تعاونی واگذار کرده است و چندین ماه است به او می گوییم بیایند تکلیف زمین را مشخص کنند اما متاسفانه امروز و فردا می کنند …

 

علیرضا گوروئی فرماندار مسجدسلیمان نیز در سخنانی ضمن تقدیر از زحمات ادبی دادستان سابق مسجدسلیمان ایشان را فردی با تعاملات بسیار خوب خواند  و گفت: بسیاری از مشکلات اقتصادی منطقه را با تعامل به موقع قوه قضاییه در شهرستان مرتفع نمودیم. گاهی مواجه می شدیم با بعضی انسان ها که یک نفر به قصد زمین خواری می خواست تیشه به یک کار عام المنفعه بزند که خوشبختانه قضات محترم و در راس آن ها آقایان چعباوی و ادبی اجازه این کار را ندادند و یا اگر نبود حضور به موقع دستگاه قضا بعضی از مشکلات زمین های پتروشیمی مسجدسلیمان که یکی از امیدهای مردم برای رفع بیکاری در شهرستان است برطرف نمی شد و حتی ممکن بود سال ها در گیر بوروکراسی اداری می شد و کار به تاخیر می افتاد. وی با بیان این که قوه قضاییه ستون کشور است و هر کسی که بخواهد در مسیر تفرقه در کشور قدم بردار محکوم به فناست و ضمن تقدیر از علی ادبی دادستان سابق برای علی اسکندری دادستان جدید مسجدسلیمان آرزوی موفقیت کرد.

 

عباس حسینی پویا دادستان استان خوزستان نیز در سخنانی اظهار کرد: خوشحالم که مردم و مسئولین از عملکرد دستگاه قضایی شهرستان ابراز رضایت می کنند. وی گفت: قوه قضاییه قوه ای است که پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی و مسئول تحقق بخشیدن به عدالت است.

 

ایشان رسیدگی و صدور حکم در مورد تظلمات، تعدیات، شکایات، حل و فصل دعاوی، رفع خصومات، اخذ تصمیم و اقدام لازم در آن قسمت از امور حسبیه که قانون معین می کند، احیای حقوق عامه و گسترش عدل و آزادی های مشروع،نظارت بر حسن اجرای قوانین،کشف جرم، تعقیب، مجازات و تعزیر مجرمین و اجرای حدود و مقررات مدون جزایی اسلام و اقدام مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح مجرمین را از مهم ترین وظایف قوه قضاییه دانست و گفت: بیشترین تلاش دادگستری و دادستانی باید جهت پیشگیری از وقوع جرم باشد.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه ما در مسجدسلیمان مشکل خاصی در مباحث قضایی کیفری و حقوقی نداریم و این به سبب درایت مسئولان و همکاری و تعامل خوب مردم با یکدیگر است. حسینی پویا در پایان سخنان خود خواستار تعامل و همکاری ادارات شهرستان با دادستان جدید شد و گفت: نتیجه ایستادگی و رشادت مردم و مسئولان نتیجه‌اش عزت و عظمت جمهوری اسلامی بود و لذا اگر نبود این ایستادگی و رشادت و از خودگذشتگی‌ها امروز ایران اسلامی به آن جایگاه رفیع خود در جهان نمی رسید…

 

در پایان این مراسم حکم صادره توسط رییس قوه قضاییه به علی اسکندری به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب شهرستان مسجدسلیمان قرائت و به ایشان ابلاغ شد. همچنین با اهداء لوح و هدایایی  از زحمات علی ادبی دادستان سابق مسجدسلیمان تقدیر به عمل آمد.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *