آیین شیرخوارگان حسینی ویژه کودکان پاکستانی، هندوستانی و افغانستانی برگزار شد

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، آیین شیرخوارگان حسینی غیرایرانی با حضور مادران مسلمانی از پاکستان، هندوستان، افغانستان و سایر کشورهای اردوزبان و فرزندان شیرخوار آنها در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.
حجت الاسلام محمد نصیری، مدیر تبلیغ و ارتباطات فرهنگی مسجد مقدس جمکران در حاشیه برگزاری این مراسم اظهار کرد: مسجد مقدس جمکران برای نخستین بار با هدف بزرگداشت آیین شیرخوارگان حسینی و با همکاری اردو زبانان ساکن ایران مراسم ویژه ای را در این خصوص برنامه ریزی کرد.
وی افزود: این مراسم در روز ۲۷ مهر ماه مصادف با ۱۶ محرم الحرام با حضور مادران مسلمانی از پاکستان، هندوستان، افغانستان و سایر کشورهایی که به زبان اردو صحبت می کنند و فرزندان شیرخوار آنها در سالن فعالیت های فرهنگی مسجد جمکران برگزار شد.
 حجت الاسلام نصیری تصریح کرد: سخنرانی به زبان اردو توسط یکی از بانوان مبلغ و تبیین اهداف قیام امام حسین علیه السلام و ضرورت اتصال این پیام به اهداف و پیام مهدوی همراه با تشریح سبک زندگی مهدوی و اسلامی و مباحث تربیت فرزند از جمله برنامه هایی بود که در این مراسم انجام شد.
مدیر تبلیغ و ارتباطات فرهنگی مسجد مقدس جمکران گفت: این نخستین برنامه فرهنگی مذهبی ویژه اردوزبانان ساکن ایران است که در مسجد مقدس جمکران برپا می شود و قرار است به لطف الهی ادامه داشته باشد و هر سال برای ملیت های مختلف برگزار شود.
 وی افزود: ما بحث شبکه سازی فعالان مهدوی را در دستور کار داریم و روزانه میزبان بیش ۳۰۰ نفر از زایران غیرایرانی هستیم، در حال حاضر، شبکه اطلاع رسانی ما در سطح ۵۰ کشور شکل گرفته است و پس از یک بازه زمانی این شبکه می تواند نقشه راهی باشد که این آیین در سایر کشورهانیز ترویج شود.
نصیری ادامه داد: مسجد مقدس جمکران به عنوان نماد مهدویت و امام حی(عجل الله تعالی فرجه) در جهان شناخته می شود و از سراسر دنیا زایرانی دارد به گونه ای که بر اساس آمار زائرانی از ۵۰ ملیت مختلف جهان به این مکان مشرف شدند که برنامه های متنوعی برای آنها مد نظر قرار می گیرد.
 وی ابراز کرد: این زائران از بدو ورود مورد استقبال قرار گرفته، راهنمایی شده و در مراسمات ویژه ای که برای آنها تدارک دیده شده شرکت می کنند. از جمله مسائلی که برای این دوستان بیان می شود فلسفه مسجد جمکران، احکام مسجد، زیارت و نماز ویژه مسجد است و سپس به فراخور شرایط و زمان آنها مراسم سخنرانی، دعا، پاسخگویی به شبهات و مشاوره دینی و … به آنها ارائه می شود.
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *