اجرای ۲ خط لوله جدید انتقال نفت در شركت نفت و گاز مسجدسلیمان

به گزارش آسماری به نقل از روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان ، مهندس قباد ناصري در اين خصوص اظهار داشت : اين ۲ خط لوله به طول ۲۱۲۰۰ متر با هدف تسهيل در فرآيند انتقال نفت توليدي و همچنين صيانت از محيط زيست در ۲ شهرستان مسجدسليمان و ايذه اجرا شد .

 

وي با اشاره به اينكه اين پروژه ها با تكيه بر اصل اقتصاد مقاومتي و استفاده از توانمندي پرسنل مديريت عمليات و اداره تعميرات خطوط لوله و همكاري بخش خصوصي صورت گرفت افزود :  با اجراي اين ۲ عمليات اصلاحي ضمن نوسازي و ايمن بخشي فرآيند انتقال ، با جمع آوري و خروج خط لوله قديمي از حريم مسكوني روستاها ۲۲۰ هزار مترمربع از زمين هاي كشاورزي واقع در حريم خطوط لوله مذكور آزاد گرديد .

 

مهندس ناصري ادامه داد : با اين اقدام ، امكان كشت و زرع توسط روستاييان واقع در مسير قبلي ميسر گرديد كه اين اقدام مي تواند نقش مهمي در توسعه روستاها و جلوگيري از مهاجرت روستاييان ايفا نمايد .

 

مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان در تشريح ابعاد زيست محيطي اين پروژه ها اظهار داشت : با اين اقدامات خطر پوسيدگي و نشت نفت و در نهايت آلايندگي محيط زيست مرتفع گرديد . همچنين از سوزاندن مايعات گازي پالايشگاه تمبي جلوگيري و اين فرآورده ي نفتي به جاي سوزانيدن و ايجاد آلايندگي ، فرآورش گرديده و موجب ارز آوري و تأمين نيازهاي اقتصادي كشور عزيزمان مي گردد .

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *