اختلاط محرم و نامحرم برکت را از بین می برد

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین بندانی نیشابوری در سخنرانی پیش از قرائت دعای توسل در مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: از ویژگی های شیعیان این است، اموالی را که خداوند متعال به آن ها داده، مقداری از آن را برای خود مصرف کرده و بقیه را در راه خداوند متعال خرج می کنند.
وی ادامه داد: روایت از امام صادق(علیه السلام) آمده که اگر کسی فکر کند اهل بیت(علیهم السلام) محتاج او هستند، کافر است؛ خداوند متعال و اهل بیت(علیهم السلام) به مال و ثروت انسان ها نیازی ندارند و این وظیفه ماست که مقداری از درآمدمان را در راه خدا خرج کنیم.
استاد حوزه علمیه در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: دعا برای حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه) باید همانند دعای کسی باشد که کارد به استخوانش رسیده است؛ متأسفانه در مجالس مذهبی مرسوم شده که هر گاه دعا برای سلامتی و فرج حضرت کردند، یعنی ختم جلسه اعلام شده است.
وی افزود: ۲۱۱ سال پیش در قم کوچه های زن و مرد جدا بود و گاهی یک زن در خیابان پیدا نمی شد؛ مردها برای زیارت حضرت معصومه(سلام الله علیها) باید از پشت پرده ایشان را زیارت می کردند، اما متأسفانه امروز همه چیز برعکس شده و زن و مرد نامحرم با هم اختلاط دارند؛ این ها برکت را از بین می برد.
سخنران مسجد مقدس جمکران تأکید کرد: اگر شیعیان یک لحظه با سوز و از ته دل امام زمان(علیه السلام) را صدا بزنند، مشکلاتشان حل می شود؛ این در حالی است که برخی مغازه های کنار حرم حضرت معصومه(سلام الله علیها) موسیقی هایی پخش می کنند که با مخالف شوون اسلامی است. 
وی خاطر نشان کرد: شخصی از حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه) پرسیده بود که آیا شما شیعیان را با این همه گناه و ظلمی که در حق شما می کنند، دوست دارید؟ امام زمان(عج) آنقدر مظلوم است که می فرماید که ما جز شما شیعیان کسی را نداریم.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *