ارائه خدمات متنوع فرهنگی در مسجد و موکب جمکران در ایام اربعین

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران؛ حجت الاسلام عباس ابراهیمی در تبیین برنامه‌های فرهنگی مسجد مقدس جمکران در ایام اربعین اظهار کرد: مسجد مقدس جمکران همه ساله در اربعین حسینی میزبان خیل مشتاقان و علاقمندانی است که به این مکان مقدس مشرف می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه میهمانان مسجد مقدس جمکران به چند گروه تقسیم می‌شوند، بیان کرد: بخش اول را مخاطبینی تشکیل می‌دهند که در روز اربعین در مسجد حضور پیدا می‌کنند و بخش دیگر، مسافرانی هستند که مقصد سفرشان عتبات عالیات و کربلای معلی است و پیش از اربعین از اوایل ماه صفر در مسیر حرکت به سمت اعتاب به صورت فردی و گروهی در مسجد مقدس جمکران حضور پیدا می‌کند.
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه پیش بینی‌هایی صورت گرفته تا به هر دو گروه زایران در مسجد خدماتی ارائه شود افزود: تلاش داریم در آغاز ماه صفر فضا را برای استقبال و میزبانی از مسافرانی که به مقصد کربلا از قم عبور می‌کنند مهیا کنیم. بر همین اساس سعی شده تا در بخش اسکان و ارائه خدمات فرهنگی به دو گروه زایران ایرانی و غیره ایرانی همچون سنوات گذشته شرایطی فراهم شود تا در خدمت مخاطبین باشیم.
حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه تلاش مجموعه خادمان مسجد مقدس جمکران در جهت بهره‌مندی بیشتر زایران از فضای ملکوتی و نورانی اربعین است اضافه کرد: بخش دوم خدمات مربوط به موکب مسجد جمکران در مسیر نجف به کربلا و در مجاورت مدینه الزائرین است که با هماهنگی عتبه حسینی و به همت همکاران ما در مجموعه روابط عمومی مسجد مقدس جمکران صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه پیش بینی‌های لازم برای اسکان و ارائه خدمات فرهنگی صورت گرفته است، تصریح کرد: برنامه‌های ویژه کودکان و نوجوانان با رویکرد نوآورانه طراحی شده که در غرفه خاص این گروه در موکب به مخاطبین ارائه خواهد شد.
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به تنوع ارائه خدمات به زائرین و پشتیبانی مباحث فرهنگی موکب، خاطرنشان کرد: پاسخگویی به مسایل شرعی، برگزاری حلقات معرفت، اقامه نماز جماعت، برپایی جلسات ویژه سخنرانی و مداحی، فعالیت‌ها و برنامه‌های ویژه قرآنی و تولید بسته‌های متعدد و متنوع فرهنگی و حضور مبلغان آشنا به زبان‌های مختلف عربی و انگلیسی به جهت پاسخگویی از جمله برنامه‌های پیش بینی شده در حوزه فرهنگی مسجد مقدس جمکران ویژه ارائه خدمات به زایران در ایام اربعین حسینی است.
وی با اشاره به اینکه شعار اصلی موکب «مع امام منصور» که بحث معیت با امام عصر (عجل الله تعالی فرجه) است افزود: بخش سوم فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی مختص فعالیت‌های ویژه مسجد مقدس جمکران در روز اربعین حسینی است، که شامل خدمات ویژه قرآنی، برنامه‌های ویژهٔ کودکان و نوجوانان، سخنرانی و مداحی به مناسبت این روز و همچنین پیش بینی شده جمعیت قابل توجهی در روز اربعین به صورت پیاده به سمت مسجد مقدس حرکت کنند که در این بخش نیز در مبادی ورودی مسجد، به آن‌ها خدمات فرهنگی ارائه می‌شود.
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *