اربعین بهترین فرصت برای تبلیغ دین اسلام در جهان است

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، آیت الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی با اشاره به اینکه فرصت‌های موجود پیش روی انسان به سرعت از دست می‌روند، اظهار کرد: انسان باید با حداکثر توان خود تلاش کند تا از فرصت‌هایی که خدای متعال در اختیار او قرار داده است نهایت استفاده را ببرد تا بعدها حسرت و افسوس آن را نخورد.

وی ادامه داد: یکی از فرصت‌هایی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای ما به وجود آمده، فرصت تبلیغ و ترویج دین است که پیش از انقلاب چنین زمینه‌ای در دست نبود و ما باید امروز از آن نهایت استفاده را برای تبلیغ دین اسلام در جهان انجام دهیم.

 مرجع تقلید جهان تشیع اربعین را نمونه‌ای از این فرصت‌ها خواهند و گفت: اربعین یکی از بهترین ظرفیت‌ها برای تبلیغ دین در جامعه است که در گذشته مختص عراقی‌ها بود ولی امروز شاهدیم بیش از ۲۰ میلیون نفر از کشورهای مختلف جهان به ویژه ایران عاشقانه در آن شرکت می‌کنند.

آیت الله العظمی علوی گرگانی ادامه داد: اربعین بهترین فرصت برای تبلیغ دین است و این بستر را خدای متعال به واسطه امام حسین(علیه السلام) برای ما فراهم کرده است و رهبر معظم انقلاب نیز بر رونق بخشیدن و افزودن بر شکوه آن تاکید کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه سال گذشته با عنایت مقام معظم رهبری حرکت دسته جمعی و عمومی برای اربعین رونق بیشتری گرفت، افزود: اربعین فرصتی برای ارائه و تبلیغ دین است و این بستر را خداوند و امام حسین(علیه السلام) برای ما فراهم کرده‌اند و ما وظیفه داریم از این ظرفیت عظیم برای ترویج دین بهترین بهره‌ را ببریم.

انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *