ارسلان ظاهری مدیر باشگاه توانا در حضور معاون رئیس جمهور سابق: چاه نفت مسجد سلیمان چرخ اقتصاد انگلیس و اروپا را به گردش درآورد/ مسجد سلیمان یک نماد کوچک از اقتصاد ایران است

چاپ خبر

آیین افتتاح دوره خبرنگاری اقتصاد مقاومتی باشگاه توانا در دانشکده فارس به همت معاونت آموزش و پژوهش خبرگزاری فارس با حضور پرویز داوودی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و معاون اول رئیس جمهور در دولت نهم، سید مهدی زریباف کارشناس اقتصاد اسلامی، یاسر جبرائیلی معاون پژوهش فارس و اعضای باشگاه توانا برگزار شد. *ارسلان […]

تالاآیین افتتاح دوره خبرنگاری اقتصاد مقاومتی باشگاه توانا در دانشکده فارس به همت معاونت آموزش و پژوهش خبرگزاری فارس با حضور پرویز داوودی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و معاون اول رئیس جمهور در دولت نهم، سید مهدی زریباف کارشناس اقتصاد اسلامی، یاسر جبرائیلی معاون پژوهش فارس و اعضای باشگاه توانا برگزار شد.

*ارسلان ظاهری جوان نخبه مسجدسلیمانی و مدیر باشگاه توانا:چاه نفت مسجد سلیمان چرخ اقتصاد انگلیس و اروپا را به گردش درآورد

به گزارش خبر گزاری مسجدسلیمان-ام ای اس نیوز- ارسلان ظاهری بیرگانی مدیر باشگاه توانا در آیین‌نامه افتتاحیه دوره تخصصی خبرنگاری اقتصادی مقاومتی که در معاونت آموزش و پژوهش خبرگزاری فارس برگزار شد، گفت: درباره چرایی برگزاری این دوره ابتدا باید به چرایی ضرورت اقتصاد مقاومتی پرداخت که دراین خصوص به گزارش تحلیلی آمریکایی‌ها اشاره می‌کنم که در نوامبر ۲۰۱۴ توسط مؤسسه امریکن اینترپرایز در خصوص اقتصاد مقاومتی ایران منتشر شد.

وی افزود: تاکنون مشاهده نشده است که مؤسسه‌ای در داخل به این شکل اقتصاد مقاومتی و اقتصاد ایران را نقد کند.

* هدف تحریم‌ها ایجاد تظاهرات خیابانی همانند سال ۸۸ است

مدیر باشگاه توانا با اشاره به اینکه در این گزارش بیان می‌شود که تحریم‌ها قطعه‌ای از پازل بزرگتری به نام جنگ نرم است، گفت: آنها اعتراف می‌کنند هدف این طرح ایجاد یک سرخوردگی عمومی است تا مجدداً تظاهرات خیابانی همچون سال ۸۸ در ایران ایجاد شود.

ظاهری بیرگانی عنوان کرد: در بخش دیگری از این گزارش آمده است که این امر یک دکترین بود که آیت الله خامنه‌ای برای مقابله با استراتژی تحریم‌ها ارائه کرده است.

وی با اشاره به اینکه در ادامه ذکر شده است که هر برنامه‌ای در ایران اجرا می‌شود باید ابتدا با اقتصاد مقاومتی سنجیده شود که آیا در راستای آن صورت می‌گیرد یا خیر، گفت: در کشور ما باید مواردی همچون خرید هواپیما، حذف پیمان دوجانبه پولی و … طبق اقتصاد مقاومتی پیش بروند و اهمیت رسانه‌ها نیز در این راستا قابل اهمیت است.

مدیر باشگاه توانا به کشف اولین چاه نفت در مسجد سلیمان اشاره کرد و اظهار داشت: بسیاری از اولین‌ها در ایران و خاورمیانه به این شهر آمد که فرودگاه و راه‌آهن از جمله آنها هستند، اما امروزه دیگر وجود ندارند.

ظاهری بیرگانی بیان کرد: مقابل وزارت نفت یک شیر نفت وجود دارد که طی پنج شش سال گذشته در موزه‌ای در انگلیس نگهداری می‌شد که کنار آن نوشته‌ای وجود داشت و گفته شده بود کلاه‌تان را به نشانه احترام بردارید، چرا که این شیر، چاه نفتی است که نه تنها اقتصاد انگلیس بلکه اقتصاد اروپا را به گردش درآورد.

* مسجد سلیمان یک نماد کوچک از اقتصاد ایران است

وی افزود: انگلیسی‌ها در مسجد سلیمان ۳۲۷ حلقه چاه احداث کردند و در حال حاضر بسیاری از نفت‌ها در لایه‌ها باقی مانده و قابلیت استخراج ندارند، چرا که برداشت صیانتی نبوده و فشار چاه افتاده است که این امر نیازمند هزینه‌های گزافی می‌باشد که به صرفه نیست.

مدیر باشگاه توانا عنوان کرد: مسجد سلیمان یک نماد کوچک‌شده از اقتصاد ایران است، چرا که منبع عظیم درآمد ما از نفت به دست می‌آید در حالی که نفت خام تمام‌شدنی است و اگر به فکر جدایی اقتصاد از نفت نباشیم، سرنوشت ایران شبیه به مسجد سلیمان خواهد شد.

* تکنوکرات‌های لیبرال سالخورده، مدیر جهادی اقتصاد مقاومتی نیستند

ظاهری بیرگانی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی مدیر جهادی می‌خواهد یعنی پیرمردهای تکنوکرات لیبرال سالخورده مدیر جهادی اقتصاد مقاومتی نیستند.

وی با بیان اینکه در منطق رهبری، اقتصاد مقاومتی امروزه در رأس امور است، گفت: امام(ره) فرمود جنگ در رأس امور است و هر کسی بر حسب توانایی خود در این راستا اقدام کرد و امروزه نیز اقتصاد مقاومتی در رأس امور است که باید خود را در این جهت قرار دهیم.

* اقتصاد مقاومتی باید گفتمان قالب شود

مدیر باشگاه توانا به سخنان رهبری در بند ۲۱ سیاست‌های ۳۴ گانه اشاره کرد و گفت: اگر سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، گفتمان قالب شود، مشکلات اقتصادی ایران حل خواهد شد و این امر باید محقق شود.

ظاهری بیرگانی با بیان اینکه تدبیر باشگاه توانا تنها تربیت خبرنگار نیست، اظهار داشت: در این دوره‌ها دسته‌بندی‌هایی در گروه‌های تخصصی شکل گرفته است و دبیران متخصص و باتجربه حضور دارند.
منبع:خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس


این مطلب را به اشتراک بگذارید:

لینک کوتاه :

دسترسی آسان به این پست :

لطفاً ديدگاه خود را در مورد اين خبر در زير وارد نمائيد :

نظرات

تصویر کپچا

فراخوانی تصویر

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *