از افتراق در مجمع نمایندگان خوزستان تا اتحاد در مجمع نمایندگان کرمانشاه

سالهاست که عدم انسجام در مجمع نمایندگان استان خوزستان،مورد انتقاد کنشگران سیاسی،اجتماعی این استان است و گویا این آرزو،حالا حالاها محقق شدنی نیست.

 

۱۳ تیرماه سال جاری بود که ریاست سازمان حفاظت محیط زیست کشور به مجلس آمد تا ضمن ارایه گزارش در مورد ریزگردها و آلودگی هوا،به سوال نمایندگان پاسخ دهد.در حالی که مردم خوزستان منتظر بودند نمایندگانشان از این فرصت استفاده کنند و فریاد مظلومیت شان را سر دهند و از مضرات ریزگردها و عواقب انتقال آب کارون به استان های دیگر بگویند،در کمال تعجب مشاهده کردند که نمایندگانشان برخلاف شعارهای تبلیغاتی شان،به سکوت پرداختند و به سادگی از کنار معضلی که کم کم به یک بحران بزرگ در حال تبدیل شدن است،گذشتند.

در این جلسه،نماینده اصفهان خواستار تشکیل کمیته ای برای رفع آلودگی هوای اصفهان شد.

دیروز و پس از ۲۰ روز از انتصاب استاندار،تذکر جمعی از نمایندگان خوزستان در مورد انتصاب استاندار بومی در صحن علنی مجلس قرائت شد.

قرائت تذکر نمایندگان استان پس از ۲۳ روز از تقدیم آن به هیئت رئیسه،نشان از ضعف در این مجموعه را میدهد و از عدم نفوذ این مجمع در هیئت رئیسه مجلس خبر می دهد.مطمنا یکی از علت های این عدم نفوذ را در عدم همگرایی بین نمایندگان باید جستجو کرد.

 

پیش از این نیز،یکی از نمایندگان در مصاحبه ای،دو نفر از نمایندگان استان را به بدعهدی متهم کرد و مشخص شد که در این مجمع همه چیز برای عدم انسجام مهیاست و در این دوره نیز آرزوی انسجام مجمع نمایندگان استان محقق نخواهد شد.

 

بعضی از نمایندگان استان که متوجه این موضوع شدند،فعالیت خود را بصورت انفرادی شروع کردند.یک نفر شروع به اقدامات تبلیغی و ماجراجویی کرده است و دیگری،برای تسویه حساب خود با یکی از وزیران،به هر بهانه ای برعلیه اش نطق میکند و عده ای که سوگند یاد کردند همراه با دولت باشند، با  سکوت در قبال اقدامات دولت،به عهد خود پایبند هستند.

 

همه این اتفاقات در مجمع نمایندگان خوزستان در حالی رخ می دهد که مجمع نمایندگان کرمانشاه،صبح امروز در نامه ای به رئیس جمهور،شرط همراهی با ایشان در سفر آتی به کرمانشاه را تصویب پروژه های کلان استان اعلام کردند و نشان دادند که فارغ از حب و بغض های سیاسی به عهد خود با مردم کرمانشاه پایبندند.

 

مطمنا ره آورد افتراق در مجمع نمایندگان خوزستان،محرومیت بیش از پیش و محصول اتحاد در مجمع نمایندگان کرمانشاه توسعه هر چه بیشتر این استان خواهد بود.

 

سلمان ظاهری

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *