استاندار خوزستان؛ خادم مردم یا نوکر بی مزد و مواجب دولت؟

به گزارش آسماری به نقل از رهیاب,غلامرضا شریعتی، جوانترین استاندار کشور در دولت تدبیر و امید است که پس از کنار گذاشتن مقتدایی به‌عنوان هجدهمین استاندار خوزستان انتخاب شد. از روزی که مدیریت شریعتی در استان خوزستان آغاز شد، افرادی که از مقتدایی امیرکبیر ساخته بودند دورش حلقه‌ای ایجاد کردند و به دنبال استفاده از توان مدیریتی شریعتی در راستای اهداف خود هستند.

دولت یازدهم که استاندار اصلاح طلب خود را به دلیل ایستادگی برای حفاظت از حقوق مردم خوزستان از کار برکنار کرده بود، از همان ابتدا تکلیف خودشان را با استاندار جدید خوزستان مشخص کرد و قرار شد همه کارها با هماهنگی آنها پیش رود.

من نوکری بی مزد و مواجب دولت را می‌کنم

پس از غائله فیش‌های حقوقی نجومی در دولت یازدهم برخی از رسانه‌های حامی دولت در راستای تطهیر کلیدهای ناپاک اقدام به مصاحبه درباره میزان حقوق مدیران ارشد دولت کردند. یکی از خبرنگاران این رسانه‌های نوظهور در خوزستان در گفتگویی با استاندار خوزستان درباره دریافتی او از دولت می‌پرسد که غلامرضا شریعتی به او می‌گوید: حکم من به عنوان استاندار خوزستان هنوز از سوی وزارت کشور نیامده است و اکنون به عنوان استاد دانشگاه حقوقی بالغ بر ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان دریافت می کنم که البته اگر آنجا حکم هیئت علمی من بیاید نزدیک به ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان میزان حقوقم می شود.

استاندار جوان خوزستان بیان می‌کند: من نیازی به حقوقی با عنوان استانداری ندارم و خدا را شکر پولدارم و با کلینیک پزشکی که دارم چند نفری هم مشغول کار هستند و درآمد خوبی دارد، از این رو من در حال حاضر نوکری بی مزد و مواجب دولت را می کنم، در غیر این صورت نمی توان با حقوقی که در حال حاضر از دولت می گیریم زندگیم را اداره کنم.

وی می‌افزاید: اگر در خوزستان کسی با توجه به حکمی که دارد حقوق بالا می گیرد نمی توان با آن برخورد کرد، زیرا دولت برای آن تصمیم گرفته است، اما اگر کسی خلاف حکم دولتی حقوق بالا دریافت می کند قطعا با او برخورد خواهیم کرد و از این مسئله که باعث حساسیت مردم شده است کوتاه نخواهیم آمد.

من مجری سیاست های دولت هستم

این متن مصاحبه پایان اظهارات جدید و البته جالب استاندار خوزستان نبود و او در نشست خبری خود درباره انتقال آب کارون اظهار داشت: نظر من در ارتباط با انتقال آب با نظر دولت یکسان است. دولت با انتقال آب برای مصارف غیر شرب مخالف است. من بعنوان استاندار خوزستان مجری و اعمال کننده سیاست های دولت هستم و سیاست های من هم منطبق با سیاست های دولت است.

وی افزود: به اعتقاد من استان خوزستان با این همه ظرفیت و قابلیت اگر شرایط زیست خوبی نداشته باشد، تمامی این توانمندی ها به هدر رفته و قابلیت استفاده و بهره مندی نخواهند داشت. تلاش ما نیز بر این است که شرایط زیستی را به خوزستان باز گردانیم

شریعتی ادامه داد: متأسفانه طی ۱۰ سال اخیر توجه به مسائل محیط زیست کنار زده شده و با انجام فعالیت هایی اقدام به آسیب رساندن به محیط زیست شده است. نمونه اقدامت مخرب دولت در این زمینه را می توان در خشک کردن هورالعظیم و برداشت نفت دید. با جمع بندی این اقدامات معلوم می شود تنها چیزی که طی این سال ها اهمیت نداشته مسئله محیط زیست بوده است.

استاندار خوزستان در این نشست خبری درباره مسئله خودروهای پلاک اروند در خوزستان اظهار نظری نکرد و پرسش یکی از خبرنگاران در این باره را بی پاسخ گذاشت. البته با توجه به اظهارات شریعتی نمی‌توان انتظار داشت که در این باره او سیاستی بر خلاف سیاست‌های دولت اتخاذ کند.

به گزارش رهیاب، در نظام اسلامی، پُست و مقام به خودی خود ارزشمند نیست. آن چه به این امور ارزش و اهمیّت می بخشد، استفاده بهتر از آن ها در راستای خدمت به اسلام و خدمت به مردم است. امام امت رحمه الله در اشاره به این حقیقت می گویند: «باید افراد متوجه این معنا باشند…. پُست میزان نیست، مقام میزان نیست، مقام ریاست جمهوری… میزان نیست. این ها چیزی نیستند. این مقامات تمام می شود، آنی که هست خدمت است. آدم متعهد در هر جا باشد، اگر دید خدمتش خوب است، آن جا دل گرم است. … هدفش این باشد که خدمت بکند، نه هدفش این باشد که مقام داشته باشد. … عمده آن است که انسان واقعاً بداند که یک روزی جواب باید بدهد. … هر کداممان هر کاری انجام بدهیم، یک روز جواب می خواهد. … بنابراین، نباید اگر فرض بفرمایید که رئیس جمهوری رفت و دیگری آمد، رئیس جمهور برود کنار و مأیوس بشود؛ نه، باید او برود یک کاری که ازش می آید، بکند و دل بستگی هم به او داشته باشد، به عنوان این که یک کاری است [کهانجام می دهد، نه به عنوان این که یک مقامی است…. من امیدوارم همه سالم و خدمتگزار و متعهد باشید.»

  • البته استاندار خوزستان تاکنون در راستای خدمت به مردم سفرهای زیادی رفتند و دستورات زیادی صادر کردند اما انتظار این است که استاندار خوزستان خود را خادم مردم بداند نه خادم دولت تا مردم با حرف‌های او دلگرم شوند و برای موفقیت او و دولت کمک کنند.

انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *