استقبال عزاداران حسینی از مراسم محرم در دفتر مسجد جمکران در تهران

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام محمد نصیری با اشاره به اینکه دفتر مسجد مقدس جمکران در تهران برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی را در دستور کار دارد، اظهار کرد: در دهه اول محرم برنامه¬های عزاداری در دفتر نمایندگی مسجد مقدس جمکران در منطقه شرق تهران برگزار شد که با استقبال بسیار خوبی روبرو شد.
وی افزود: سخنرانی، قرائت قرآن و زیارت عاشورا یکی از برنامه¬های متداول در این دهه بود که پس از قرائت نیز دکتر یونسی از اساتید دانشگاه سلسله مباحثی پیرامون زیارت عاشورا را مطرح کرد.
مدیر تبلیغ و ارتباطات فرهنگی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه امام حسین(علیه¬السلام) بعد از برپایی نماز صبح روز عاشورا برای اصحاب¬اش سخنرانی و آنان را به صبر تشویق کرد، گفت: به همان اندازه که نماز ظهر عاشورا از اهمیت زیادی برخوردار است بزرگان دین ما تأکید زیادی داشتند نماز صبح عاشورا حتما به جماعت خوانده شود. بنابراین نماز صبح عاشورا نیز در این دفتر با جمعیت قابل توجهی اقامه شد.
وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های مختلف دیگری در این دفتر برنامه‌ریزی شده، همچنین در تلاش هستیم نشست‌ها و محافل در موضوع امامت و مهدویت در این دفتر به صورت مردمی برگزار شود و ان‌شاء الله بتوانیم این مکان را به پایگاهی غنی و اثرگذار برای ترویج معارف ناب اهل بیت(علیهم السلام) به ویژه معارف مهدوی تبدیل کنیم.
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *