اعتقاد به ولایت شرط قبولی اصول و فروع دین است

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین سید صادق میرشفیعی در شام عید غدیر در جمع نمازگزاران مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه از وظایف شیعیان درک فضلیت، ارزش و برکات روز غدیر است، اظهار کرد: امیرالمومنین(علیه السلام)  فرمودند هر کس روز غدیر را درک کند و حقیقت آن را بفهمد، هر روز ۱۰ بار ملائکه با او مصاحفه و روبوسی می کنند و خدا به کسانی که در روز عید غدیر شکرانه نعمت ولایت را به جا آورند اجر و پاداش بی حساب عطا می‌کند.
وی ادامه داد: قرآن سرمایه بزرگ عالم اسلام و وسیله عزت مسلمین است و ما مسلمانان به خاطر قرآن بر مکاتب دنیا برتری داریم. زیر سایه قرآن زندگی می کنیم و از قرآن عزت گرفته‌ایم.
استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه اولین مخاطب این کتاب آسمانی ولایت است، ابراز کرد: کسی غیر از صاحب ولایت ظرفیت دریافت قرآن از خدای متعال را ندارد.
میرشفیعی افزود: یک چهارم آیات قرآن در شان و تعریف عظمت ولایت و صاحبان ولایت است و یک چهارم آیات در سرزنش دشمنان ولایت است و این موضوع در تفسیر آیات و کتب علما آمده است.
وی با تاکید بر اینکه ولایت صاحب ولایت برای ما شرط قبولی اصول دین و فروع دین است، اظهار کرد: یعنی اگر کسی به خدای متعال اعتقاد داشته باشد و فروع دین را به جا آورد، اما صاحب ولایتی که خدا و رسول خدا تعیین کرده را نپذیرد، توحید، نبوت، معاد و فروع دینش نزد خدای متعال مقبول نخواهد بود.
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه بر اساس فرمایش پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) جامعه اسلامی برای درامان ماندن از گمراهی باید به قرآن و عترت چنگ بزنند، ابراز کرد: امروز شاهدیم از دل کسانی که عترت را کنار گذاشته و دم از قرآن می‌زنند گروه‌های تکفیری به وجود آمده که باعث خدشه‌دار شدن چهره رحمانی اسلام ناب شده‌اند.
میرشفیعی در پایان خاطر نشان کرد: وظیفه است ما است تا حقیقت غدیر را برای جهانیان روشن کرده و چهره واقعی اسلام حقیقی را به همگان ارائه کنیم.
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *