اعلام ویژه برنامه‌های فرهنگی مسجد جمکران در دهه نخست محرم

حجت الاسلام یاسین حسین آبادی در گفت‌و‌گو با مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، در آستانه فرارسیدن ایام محرم الحرام به تشریح برنامه‌های فرهنگی ویژه محرم در مسجد مقدس جمکران پرداخت و گفت: مسجد مقدس جمکران همانند سنوات گذشته ویژه برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در ایام محرم الحرام برگزار می‌کند.
مدیر مسجد مقام و شبستان‌های مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: دهه نخست ماه محرم با مشارکت هیأت فاطمیون قم با حضور عاشقان و محبان اهل بیت (علیهم السلام) برگزار می‌شود.
وی نخستین ویژه برنامه دهه نخست محرم الحرام را برگزاری سفره قرآنی اعلام کرد و ادامه داد: این برنامه از ساعت ۱۸: ۴۵ تا ۱۹: ۴۵ به صورت آموزش روخوانی و روان خوانی برگزار می‌شود.
حجت الاسلام حسین آبادی ادامه داد: در بخش دیگر از ساعت ۱۹: ۴۵ تا ۲۰: ۴۵ حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی با موضوع سبک زندگی شهدا «کرامتنا الشهادة» به سخنرانی می‌پردازد.
وی ابراز داشت: حاج مهدی سلحشور از ساعت ۲۰: ۴۵ به روضه خوانی و مداحی پرداخته و مراسم در ساعت ۲۲ به پایان می‌رسد.
مدیر مسجد مقام و شبستان‌های مسجد مقدس جمکران به دیگر ویژه برنامه‌های ماه محرم در این مسجد مقدس اشاره کرد و گفت: هر روز پس از نماز ظهر و عصر، به مدت ۲۰ دقیقه روضه خوانی برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به ویژه برنامه مراسم شیرخوارگان حسینی بیان داشت: دعای ندبه هفته جاری مسجد مقدس جمکران همزمان با مراسم شیرخوارگان حسینی برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام حسین آبادی ادامه داد: ادعیه پر فیض توسل، کمیل، عهد و ندبه همانند هفته‌های گذشته در مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه در ایام محرم نمایشگاه‌هایی ویژه محرم برپا می‌شود، خاطرنشان کرد: موزه و نمایشگاه قرآن و فقه زندگی و در کنار آن نمایشگاه کتاب دایر شده از سوی هیأت فاطمیون قم برپا خواهد شد؛ همچنین در قسمت خواهران نیز نمایشگاه‌های حجاب برگزار می‌شود.
مدیر مسجد مقام و شبستان‌های مسجد مقدس جمکران به دیگر بخش‌های فرهنگی این مسجد مقدس اشاره کرد و گفت: سایر واحدهای فرهنگی مسجد مقدس جمکران از جمله واحد جوانه‌های انتظار ویژه نوجوانان، مرکز گل نرگس برای کودکان، واحد پاسخگویی به مسائل شرعی و واحد مشاوره نیز در این ایام به زائران این مسجد مقدس خدمات ارائه می‌دهند.
وی در پایان با اشاره به کارگاه‌های آموزشی مسجد مقدس جمکران، اظهار داشت: در دهه نخست محرم، کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت با موضوعات مهدویت، عاشورا، سبک زندگی و در زمینه‌های مختلف تربیتی، هر شب برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *