افتتاح مدرسه عشایری امام هادی اندیکا در روز ولادت امام هادی علیه السلام

چاپ خبر

به گزارش خبرگزاری مسجدسلیمان-ام ای اس نیوز-مدرسه عشایری امام هادی اندیکا در روز ولادت امام هادی علیه السلام افتتاح شد. حمید قنبری با اشاره به جایگزین کردن ساختمان به جای مدرسه چادری در روستای محمدآباد گله توک گفت: این فضای آموزشی دو کلاسه ۱۲۰ متر زیربنا و ۳۰۰ متر مساحت دارد که با اعتباری بالغ […]

20به گزارش خبرگزاری مسجدسلیمان-ام ای اس نیوز-مدرسه عشایری امام هادی اندیکا در روز ولادت امام هادی علیه السلام افتتاح شد.
حمید قنبری با اشاره به جایگزین کردن ساختمان به جای مدرسه چادری در روستای محمدآباد گله توک گفت: این فضای آموزشی دو کلاسه ۱۲۰ متر زیربنا و ۳۰۰ متر مساحت دارد که با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال احداث و راه اندازی شد.همچنین تمام امکانات سرمایشی و گرمایشی از جمله آبسردکن، آبگرمکن، کولر و وسایل سخت افزاری مثل میز و نیمکت و تخته سیاه این مدرسه توسط خیرین اهدا شد.

قنبری افزود: در حال حاضر آموزش وپرورش عشایر نیاز به ۱۵۰ مدرسه یک کلاسه و دو کلاسه دارد تا شرایط برای تحصیل دانش آموزان به صورت مطلوب در آید.با توجه به تنگناهای مالی در حوزه نوسازی ، انتظار می رود با جذب خیرین مدرسه ساز بتوان سطح مشارکت در ساخت فضاهای آموزشی را بالا برد.

وی از وجود ۶۰۰ مدرسه در مناطق ۱۴ گانه عشایری استان خوزستان خبر داد که اغلب در چادر یا کانکس و یا ساختمان های استیجاری دایر شده اند.و منطقه اندیکا با داشتن چهار هزار و ۲۰۰ نفر دانش آموز عشایری بزرگترین منطقه عشایری کشور است.

گفتنی است، حدود ۱۴ هزار دانش آموز در ۶۰۰ مدرسه و یک هزار و ۱۰۰ کلاس درس توسط یک هزار معلم مشغول تحصیل هستند


این مطلب را به اشتراک بگذارید:

لینک کوتاه :

دسترسی آسان به این پست :

لطفاً ديدگاه خود را در مورد اين خبر در زير وارد نمائيد :

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *