افشاگر هلاکت ابوبکر البغدادی از سوی داعش بازداشت شد

به گزارش خبرگزاری مسجدسلیمان بنقل از مهر یک منبع محلی در استان نینوا از یورش داعش به منزل ابوقتیبه که به طور تلویحی از کشته شدن ابوبکر البغدادی سرکرده داعش خبر داده بود، خبر داد.

این منبع بیان کرد: داعشی ها ابوقتیبه یکی از نزدیکان بارز البغدادی را پس از محاصره وی در داخل منزلش در اطراف تلعفر در استان نینوا بازداشت کردند. بازداشت وی بدون مقاومت خاصی از جانب ابوقتیبه بوده است.

منبع عراقی تاکید کرد: بازداشت ابوقتیبه یک روز پس از اینکه وی به طور تلویحی از کشته شدن البغدادی خبر داده بود و بحث و جدل زیادی را در داعشی ها به راه انداخته بود، صورت گرفته است.

این منبع عراقی افزود: داعش هنوز درباره سرنوشت البغدادی سکوت اختیار کرده است و تاکنون اخبار مربوط به کشته شدن البغدادی در جریان حمله هوایی در سوریه در چند هفته قبل را رد نکرده است. این سکوت شاید به دلیل جریان انتقال جانشین البغدادی یا سرکرده های داعش در تلعفر باشد که ارتباطی با حلقه نزدیکان البغدادی برای آگاهی از سرنوشت وی ندارند.

شایان ذکر است یکی از نزدیکان سرکرده گروه تروریستی داعش پس از آوردن نام ابوبکر البغدادی در خطبه نماز جمعه شهر تلعفر در غرب شهر موصل، به گریه افتاد.

یک منبع محلی در استان نینوا، دیروز اعلام کرد، گریه ناخواسته ابوقتیبه (خطیب داعش در تلعفر) و اشتباه لفظی وی در به کار بردن واژه‌ای که نشان از مرگ احتمالی خلیفه خودخوانده داعش، نشان دهنده آن است که به امکان زیاد ابوبکر البغدادی رهبر ارشد این گروه تروریستی کشته شده است.

به گفته این منبع، اتفاقی که در خطبه‌های نماز دیروز رخ داد، آن بود که ابوقتیبه وقتی نام البغدادی را در خطبه‌اش آورد، به گریه افتاد و سپس سکوت کرد و آنگاه چند آیه از قرآن کریم را خواند و بعد از آن اشتباهی لفظی مرتکب شد که احتمالا نشانه کشته شدن البغدادی است.

این منبع تصریح کرد که خطبه ابوقتیبه که دارای جایگاه خاصی در ساختار گروه تروریستی داعش است، اشاره ای زودهنگام به خبر کشته شدن البغدادی است، هرچند به سرنوشت وی مستقیماً اشاره‌ای نشده است.

وی خاطر نشان کرد که خبر این خطبه به طور گسترده در مناطق مختلف تلعفر منتشر شده است.

این در حالی است که گروه تروریستی داعش در خطبه ابوالبراء الموصلی از سرکردگان داعش در مسجد دیگری در تلعفر، به شکستش در نبرد موصل اعتراف کرده است.

خبرگزاری مسجدسلیمان

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *