امروز جهاد در عرصه خدمت رسانی به مردم معنی می‌شود/ دولتمردان اثرگذاری مردم در تحرک اقتصادی را فراموش کردند

به گزارش آسماری به نقل از رهیاب، سرلشگر عزیز جعفری در مراسم تقدیر از فرماندهان دوران دفاع مقدس در اهواز اظهار داشت: در دوران جنگ تحمیلی جهاد در حضور رزمندگان در میدان‌های نبرد معنی می‌شد و امروز جهاد در عرصه خدمت رسانی به مردم و مستضعفان معنی می‌شود.

 

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و اجتماعی موجود در کشور گفت: مشکلات موجود سبب شده که جهاد فرهنگی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد. دفاع مقدس ۸ سال به طول انجامید اما تجربیاتی که در این مدت کسب کردیم از هیچ راه دیگری قابل انتقال به جوانان ما نبود.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه دوران سختی را در جنگ با رژیم بعث سپری کردیم چرا که شهرهای ما زیر آتش بودند، گفت: مردم ما در شهرها ماندند و ایستادگی و مقاومت مردم نخستین درسی بود که به مردم منتقل کردند.

 

وی با بیان اینکه ایستادگی در برابر نظام سلطه منجر به پرداخت هزینه‌هایی می‌شود، عنوان کرد: تقدیم هزاران شهید و جانباز هزینه زیادی برای این کشور داشت اما آیا امروز ثمرات خون شهدا را نمی‌بینیم؟ مگر ندیدیم ثمره خون شهید حججی امروز چه بود و چند صد هزار نفر در تهران برای تشییع پیکر مطهر این شهید به خیابان آمدند؟

 

سرلشکر جعفری بیان کرد: خداوند شهادت را بزرگ ترین تجارت می‌داند و برای همین شهید دادن در مبارزه با استکبار هزینه نیست بلکه سود و منفعت است. شهادت سود معنوی دارد و برای همین قابل مقایسه با سودهای مادی نیست برای همین امام خمینی(ره) در پایان جنگ تحمیلی فرمودند که اینجنگ پر از نعمت و فایده برای ایران بود.

 

وی با اشاره به آیات قرآن کریم اظهار داشت: پیروزی‌های پس از جنگ تحمیلی همه قابل روئیت هستند و می‌بینیم که همه اهداف دشمن در مواجهه با انقلاب اسلامی با شکست رو به رو شده است.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: نقش مردم در دفاع مقدس و تجربه ی حضور مردم در حل بحران های بزرگی ملی و متاسفانه دولتمردان ما این را فراموش کردند که مردم میتوانند در حل مشکلات و پویای در اقتصاد مقاومتی اثر گذار باشند.

 

وی افزود: داعش که هدفشان تصرف سرزمین و حکومت بود و حامیان زیادی نیز داشتند از طرف کشورهای بیگانه که انشاءالله تا دوماه دیگر همانطور که حاج قاسم سلیمانی قول داده است جمع میشود.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *