امنیت، عزت و سرافرازی ما مرهون شهیدان است/باید در مقابل یزید و شمر زمانه ایستادگی کرد

 به گزارش آسماری به نقل از فارس، حجت‌الاسلام احمدرضا حاجتی امروز در آئین ورود پیکر ۱۱۹ شهید سال‌های دفاع مقدس به وطن، اظهار کرد: ما امروز در شلمچه و در این آئین حضور پیدا نکرده‌ایم تا به شهدا ترحم کنیم، بلکه آمدیم تا مورد ترحم و نظر الهی قرار گیریم. 

 

 وی ادامه داد: شهیدان زنده هستند و ما برای اشک بر آنها در اینجا حضور پیدا نکردیم، آمده‌ایم تا به برکت شهیدان زنده شویم، امروز در کشور همه به غیر از افرادی که دلشان کور است، می‌دانند که شهدا زنده هستند. 

 
امام جمعه موقت اهواز گفت: امروز امنیت، عزت، سرافرازی و قدرت ما مرهون شهیدان است. 

 
حاجتی اظهار کرد: کجا هستند فرماندهان عراقی که دیروز اربده می‌کشیدند و آمده بودند تنها حکومت شیعه را اشغال کنند، امروز ایران اسلامی را با دیروز مقایسه کنید. 

 
وی با اشاره به سفر رئیس جمهور ترکیه به ایران، عنوان کرد: رئیس جمهور ترکیه که اغوا شده و در کنار استکبار بود، پس از ۵ سال فتنه در سوریه در ایران حضور پیدا می‌کند و معتقد است برای حل مشکلات باید در کنار ایران باشد. 

 
امام جمعه موقت اهواز گفت: بدون تردید محرم امسال با حضور پیران و جوانان بی‌نظیر بود، همه شهرهای بزرگ اروپایی شاهد مراسمات حسینی و دسته‌های عزاداری بودند و حتی در دل آمریکا شیطان بزرگ، به لطف و اراده خداوند متعال مجلس حسینی برپا شد. 

 
وی متذکر شد: این پیچ تاریخی و بصیرت توسط جهان‌آراها، صیاد‌ها، کاظمی‌ها، همت‌ها و… رقم خورده است، ما آمدیم تا در کنار شهیدان زنده و احیا شویم. 

 
حاجتی عنوان کرد: بنا به قول امام حسین(ع) هر زمانی که اسلام و مسلمانان به مثل یزیدی مبتلا شدند و اگر حسینی عمل نکنند، در زمره یزید هستند. 
 

وی ادامه داد: باید در مقابل یزید، شمر و حرمله زمان ایستادگی کنیم، این درس را امام حسین(ع) به ما دادند و شهدا این درس را فرا گرفته و به دنیا دادند. 

 
امام جمعه موقت اهواز گفت: این خاک وجب به وجب آن خون پاک جوانان و شهیدانی است که در منزل پدر و مادر به آنها نیاز داشته و چشم به راه آنها بودند، اما به خاطر خدا و ولایت چشم خود را بر دنیا بستند. 

 
حاجتی تصریح کرد: عزت ما به یمن و برکت شهیدان به دست آمده است، همان عزتی که آمریکا در مقابل آن زانو زده است، امروز نیز صدای امام حسین(ع) به گوش می‌رسد. 

 
وی افزود: کربلا فقط یک منطقه در عراق نیست، بلکه کربلا یک منطق است که در رگ‌های تاریخ جاری شده است، دیروز شهدا در مقابل یزیدیان زمان ایستادگی کردند و امروز آمدند تا ما اهل صفا و وفا باشیم. 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *