امیدواریم تصاویر نورانی شهدای مسجدسلیمان در ورودی شهر نصب شود/ برای به بار نشستن کارهای فرهنگی باید استمرار، مداومت و پیگیری باشد

 

به گزارش آسماری,به مناسبت یکم تیرماه روز تبلیغ و اطلاع رسانی و تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی جمعی از اهالی رسانه و مدیران مسئول سایت های خبری این شهرستان در نشستی صمیمی با ریسس سازمان تبلیغات اسلامی مسجدسلیمان دیدار کردند.

 

 حجت الاسلام علی قندعلی ضمن تبریک این روز گفت: مسأله رسانه و اطلاع رسانی یک امر مهمی است که می شود گفت در حال حاضر در رأس همه امور قرار گرفته است.

 

 وی ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی در سال ۱۳۶۰ ه.ش به فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد. این نهاد با هدف اعتلای فرهنگ ناب و پر بار اسلامی و تبلور حیات معنوی و تبیین و ترویج شاخص های اعتقادی فعال گردید.

 

قندعلی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: رسانه در مسجدسلیمان جایگاه خود را پیدا کرده است و بنده شخصاً خبرنگاران را به عنوان یکی از ارکان اصلی هر جامعه می دانم و قطعاً با توجه به گسترش فضای مجازی و پیشرفت تکنولوژی همه ی نهادهای فرهنگی بیش از گذشته نگاه شان به رسانه معطوف خواهد شد.

 

 رییس اداره تبلیغات اسلامی ادامه داد: همه ی ما از مشکلات اهالی رسانه مطلعیم و می دانیم با چه فضای بیم و امیدی دست و پنجه نرم می کنند قطعاً خبرنگاران و مبلغین دینی جز کسانی هستند که از هیچ کس  جز خداوند هراسی نخواهند داشت.

 

وی با بیان این که خبرنگاران منتقدان اصلاح گرا هستند ادامه داد: هر که می خواهد برای دین و اصلاح جامعه تبلیغ کند احتیاج به ابزار دارد و یکی از این ابزارها شجاعت است.

 

وی ادامه داد: کار فرهنگی یک کار زمان بر و هزینه بر است و برای به بار نشستن کارهای فرهنگی باید استمرار، مداومت و پیگیری باشد.

 

حجت الاسلام قندعلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن یاد شهدا گفت: همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرموده است فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کم تر از شهادت نیست و احتیاج اهالی رسانه بیش از پیش به این موضوع بپردازند.

 

وی ادامه داد: در این رابطه اقدامات خوبی از جمله کاروان رهروران راه شهدا انجام شده است و هر هفته عده ای از جوانان با حضور در خانه های شهدا و در کنار خانواده معظم  شهدا به تلاوت قران، ادعیه و وصیت خوانی شهدا می پردازند .

 

وی ادامه داد: همچنین پس از سال ها به همت حجت الاسلام امینی و هیئت کاروان راه شهدا ۴۵ شهید مفقودالاثر شناسایی و بزرگداشتی برای این عزیزان برگزار شد که انشالله به همت نهادهای دیگر تصاویر نورانی این شهدای بزرگوار در ورودی شهر نصب شود و در همین  جا دارد از همه کسانی که در این امور شرکت داشتند تقدیر و تشکر نمایم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاسیس مدارس صدرا گفت: هدف از تأسیس مدارس صدرا تربیت نیروی متدین و کارآمد برای آینده نظام و ترویج ارزش‌هاست. وی با اشاره به این که فضای مدارس صدرا باعث آرامش خاطر اولیا می‌شود چون این مدارس از بهترین معلمان شکل گرفته است و در توسعه فرهنگ دینی نقش مهم و اساسی دارند.

 

رییس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان مسجدسلیمان در پایان سخنان خود گفت: سازمان تبلیغات اسلامی این آمادگی را دارد در همه موارد با اهالی رسانه شهرستان تعامل داشته باشد و ابراز امیدواری کرد در آینده از راهکارها و نظرات اهالی رسانه بیشتر استفاده شود و گام های موثرتری جهت پیشبرد اهداف فرهنگی شهرستان برداشته شود.

 

 

 

 

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *