امیدواریم کابینه دولت جدید ساده زیست تر باشند/ خبرنگاران اجازه ندهند تهدید یا تطمیع شان کنند و به دفاع از ملت بر علیه ظلم و فساد بنویسند

 

به گزارش آسماری,حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک سالروز ولادت امام رضا(ع) گفت:بنا به فرموده امام رضا(ع) و اجدادشان همه شما مردم عزیز را به رعایت تقوای الهی دعوت می کنم که با تقوا ترین مردم موفق ترین ها در خدمت رسانی به مردم هستند .

 

وی  با بیان اینکه در حوزه علم آموزی و پژوهش در کشور ضعف داریم افزود:سرقت علمی و خرید و فروش مدرک و پایانه نامه شایسته یک کشور قدرتمند با پیشینه چند هزار ساله تاریخی نیست .

وی ادامه داد:مقام معظم رهبری همیشه یکی از تاکیداتشان بر علم آموزی بوده و بارها در رابطه با افزایش روند  شتاب علمی کشور به وزرای علوم تذکر داده اند.

 

حجت الاسلام امینی عنوان داشت:در برخی مواقع می بینیم که تاریخ خودمان بختیاری ها را غربی ها بهتر از ما نوشته اند.در دورانی که ما مدرسه نداشتیم اروپایی ها برای پایانه نامه هایشان در دل کوههای ما تحقیق می کردند.

 

وی گفت:اینکه می بینیم در دانشگاه آزاد سران دانشگاه معلوم الحال می شوند و باید بخاطر فساد یا اختلاس عزل شوند اینها آفت حوزه علم و پژوهش در کشور است.در غرب اجازه نمی دهند در دانشگاه کنسرت موسیقی برگزار شود و می گویند دانشگاه مهد علم  و خرد و مباحثه است.

 

 

نماینده ولی فقیه در مسجدسلیمان تصریح کرد:مدل حکومتی امام رضا مدلی ماندگار در ساده زیستی و ارتباط عمیق با توده های مردمی است که روز گذشته رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری ساده زیستی و ارتباط عمیق مسئولین با مردم را تذکر دادند.

 

وی با بیان اینکه  در برخی مسئولین  ساده زیستی دیده نمی شود گفت:امیدواریم کابینه دولت جدید ساده زیست تر باشند چراکه افراد پولدار نمی توانند مدیر موفقی باشند.

 

 

امام جمعه مسجدسلیمان با اشاره به برجام خاطر نشان ساخت:در برجام گرجه کمی عجله کردیم و تضمین های لازم را نگرفتیم اما اجازه نمی دهیم  بخواهند با تحریم های جدید علیه سپاه پاسداران خدوم و مباحث موشکی بین ملت ما اختلافی ایجاد کنند.ما پای برجام هستیم اما امیدواریم دولت جدید عزم شان را برای عمل به عنوان سال یعنی اقتصاد مقاومتی,اشتغال و تولید جزم کنند.

 

حجت الاسلام امینی با اشاره به ۱۷ مرداد ماه روز خبرنگار گفت:خبرنگار شغل بسیار سخت و پرمشقتی است و ضمن اینکه این روز را به خبرنگاران پرتلاش شهرمان تبریک می گویم توصیه می کنم که خبرنگاران شجاع باشند و و به دفاع از ملت برای بیان حقیقت نهراسند.

 

وی افزود:خبرنگاران اجازه ندهند تهدید یا تطمیع شان کنند و به دفاع از ملت اما با صداقت و به حقیقت بر علیه ظلم و فساد بنویسند و یاری مان کنند.

 

امام جمعه مسجدسلیمان با اشاره به ارسال دستگاه ام آر آی به مسجدسلیمان گفت:شبکه بهداشت و درمان اعلام کردند دستگاه ام آر آی امروز به مسجدسلیمان آمده که جا دارد از تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته تشکر کنیم.

 

وی گفت:هفته گذشته پروژه اصلاح شبکه آب منطقه کلگه با حضور استاندار محترم کلنگ زنی شد که از تلاش های مسئولین مربوطه از جمله نماینده و فرماندار شهرستان تشکر می کنیم.

 

امام جمعه مسجدسلیمان با اشاره به معضل اشتغال شهرستان تاکید کرد:امیدواریم  در کار پتروشیمی و آلومینیوم و زمین های کشاورزی مان سرعت  دهند,با پیگیری های مدیرعامل شرکت نفت و گاز شهرستان و مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب گام مهمی در صدور محوز برداشت منابع زیرزمینی برای پتروشیمی برداشته شد که امیدواریم با انجام این اقدامات اثر بخش شاهد عمران و آبادانی هرچه بیشترمنطقه مان باشیم.

 

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *