انتقاد فرماندار اندیکا از بهره برداری نشدن طرح گازرسانی به این شهرستان

منوچهر ورناصری در نشست با اصحاب رسانه اظهارکرد: پروژه گازرسانی که بیش از ۹۰درصد عملیات اجرایی آن انجام شده متاسفانه به دلیل برخی ملاحظات میراث فرهنگی قریب یکسال است که متوقف شده است.

وی افزود: متاسفانه اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان اندیکا قریب یک سال است که متولی خاصی ندارد و تلاشمان در این زمینه بی نتیجه مانده است.

وی در ادامه با اشاره به نو پا بودن این شهرستان گفت: اندیکا در سال ۱۳۸۷ به شهرستان تبدیل شده ولی تا کنون زیر ساختهای اصلی آن علی رغم تلاش مسئولان بهبود نیافته است و امکانات آن در حد یک شهرستان نیست.

وی گفت: برای توسعه شهرستان نیاز به تلاش مضاعفی است تا محرومیت از چهره این شهرستان زدوده شود و به همین دلیل به عنوان نماینده دولت در این شهرستان از مردم عذر خواهی می کنم.

رییس شورای برنامه ریزی شهرستان اندیکا گفت: در سال های اخیر هر چند در رشد اعتبارات شهرستان پیشرفت هائی داشته ایم اما با توجه به تحریم های کشور در جذب اعتبارات با مشکل مواجه بودیم.

وی افزود: در زیرساخت های مخابراتی شهرستان همچنان مشکل وجود دارد و تقریبا هرهفته یک بار این گله مندی به مسئولان مربوطه منعکس می شود اما با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص منطقه هم در بحث اینترنت و هم آنتن دهی مشکلات به قوت خود باقی هستند.

رییس شورای اداری شهرستان اندیکا گفت: مادامی که نگرش برخی مدیران استانی به اندیکا تغییر نکند همچنان این مشکلات وجود خواهند داشت.
وی افزود: انتظار داریم اصحاب رسانه به عنوان بازوی توانمند مسئولان ،بیش از پیش در انعکاس مشکلات شهرستان تلاش کنند تا شاید گره ای از این مشکلات گشوده شود.

وی گفت: برخی مدیران شهرستان شبانه روز در حال تلاش هستند اما برخی ها متاسفانه بیشتر از فعالیت به مصاحبه و شعار اکتفا می کنند.
مسئول انجمن خبرنگاران شهرستان اندیکا نیز در این نشست اظهارکرد: خبرنگاران شهرستان اندیکا بدون هیچگونه چشمداشتی در طول سال مشغول فعالیت هستند اما انتظار می رود مسئولان جایگاه خبرنگاران را بهتر بشناسند.

سلمان ظاهری افزود: وقتی مدیری توانمند نباشد نمی توان از وی انتظار توسعه داشت و برخی از مشکلات در شهرستان متاسفانه به انتصاب مدیران بر می گردد.

خبرنگار ایرنا نیز در این نشست اظهارکرد: در شهرستان اندیکا ظرفیت های مختلفی در زمینه گردشگری و صنایع دستی وجود دارد اما متاسفانه علی رغم معرفی آنها هیچ زیرساختی در این مناطق فراهم نشده است.

ایمان صادقی افزود: شهرستان اندیکا بیشترین جمعیت عشایری استان را به خود اختصاص داده اما بیشتر راه های عشایری در این شهرستان فاقد آسفالت و سخت گذر هستند.

وی ادامه داد:در بخش چلو علی رغم جاذبه های گردشگری تنها یک جاده روستایی آسفالته وجود دارد و جاده شیرین بهار که از سال ۹۱شروع و قرار بود ۹۲به اتمام برسد متاسفانه نیمه کاره رها شده است.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *