انصراف گله دار اندیکایی از دریافت خسارت زیست محیطی

 به واسطه حمله گرگ به گله گوسفندان چندین رأس تلف شدند که بعد از گزارش و پیگیری های انجام شده توسط اداره محیط زیست اندیکا منجر به تشکیل پرونده و جبران خسارت از سوی محیط زیست شد.

 

فرامرز جعفری غریبوند یکی از دامداران ساکن روستای چگا سنگر موری از توابع شهرستان اندیکا با اعلام انصراف از دریافت خسارت گفت: این اتفاق حاصل کم توجهی خود بوده چرا که گله را در زیستگاه حیوانات وحشی و بدون چوپان رهاسازی کرده بودم و با توجه به اینکه می دانستم این منطقه دارای حیوانات وحشی است، نباید وارد این محدوده می شدم و تلف شدن این گوسفندان را سهل انگاری از جانب خود می دانم.

 

وی به همین خاطر از دریافت خسارت انصراف داده و آن را حق الناس دانسته و از اینکه از محل بیت المال خسارتی داده شود، موافق نبوده و انصراف کتبی خود را از گرفتن خسارت اعلام داشت.

 

غریبوند نمونه آشکار انسان هایی است که احترام به طبیعت را به خوبی شناخته و می داند حیات وحش هم دارای قلمرو و حق و حقوق می باشد که نباید نادیده گرفته شود و ورود به عرصه هایی که زیستگاه حیات وحش است، می تواند موجب بر هم زدن و سلب آرامش آنها شود.

 

لازم به ذکر است، شهرستان اندیکا در شمال شرقی استان خوزستان و تقریباً در مرکز رشته کوهای زاگرس قرار گرفته است. از طرف شمال و شمال شرق به استان چهارمحال و بختیاری و از جنوب به مسجدسلیمان محدود می‌شود.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *