بانوان را باید به گونه ای آموزش دهیم که خود کارآفرینی کنند/مشکلات بانوان مسجدسلیمان را به طور ویژه پیگیری خواهیم کرد

سیده فرانک موسوی  مدیرکل بانوان و خانواده استانداری خوزستان در گفتگو با خبرنگار آسماری دررابطه با مسئله اشتغال بانوان اظهار داشت:مسئله اشتغال یک مسئله زیر ساختی است و نبود اشتغال و درآمد کافی می تواند زیر ساخت بسیاری از آسیب های اجتماعی باشد.

 

وی خواستار حفظ برابری اجتماعی بانوان در بهره مندی از فرصت های شغلی شد و افزود: با توجه به اینکه ۶۳ درصد از دختران استان در عرصه های آموزشی موفق هستند باید برای اشتغال شان هم برنامه ریزی کنیم و  انتظار می رود هرجا فرصت شغلی ایجاد می شود عدالت درمورد خانم ها هم رعایت شود.

 

موسوی با بیان اینکه باید از رویه کاریابی به سمت کارآفرینی برویم تصریح کرد: زنان و دختران در اقشار مختلف را باید به گونه ای آموزش دهیم که بتوانند برای خود و اطرافیان کارآفرینی کنند, برنامه هایی که در اداره کل  بانوان  سیاست گذاری می شود ایجاد فرهنگ کارآفرینی و اشتغال برای بانوان سرپرست خانواده است.

 

وی ادامه داد: اینکه تنها نقش حمایتی برای خانم ها داشته باشیم صحیح نیست بلکه باید مهارت هایی را به بانوان آموزش دهیم که خود بتوانند از پس مشکلات شان بر آمده و خودشان کارآفرینی کنند و پس از آن تسهیلات حمایتی به کارآفرینان ارائه کنیم.

 

وی تاکید کرد:آن بخش از زنان سرپرست خانوار که نیاز به خدمات حمایتی دارند باید مورد توجه بیشتری قرار گیرند.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده  استانداری خوزستان با اشاره به کمبود فضاهای عمومی مختص بانوان در استان گفت: عدالت جنسیتی در استفاده از امکانات اجتماعی باید مدنظر قرارگیرد و انتظارداریم هرجایی که قراراست طرحی اجرا شود سهم جامعه بانوان هم مورد توجه قرار گیرد.

 

وی افزود:اگر قرار است جامعه ای شاداب و با نشاط داشته باشیم خانم ها هم باید سهم منصفانه ای دراستفاده از فضاهای ورزشی ,تفریحی ,آموزشی و علمی داشته باشند.

 

موسوی خاطر نشان ساخت:هرجا به جامعه بانوان کمتر توجه شود حتما در برنامه های توسعه دچار مشکل می شویم.

 

وی تصریح کرد: استفاده از فرصت های برابر شغلی حق بانوان است که در برنامه های توسعه مد نظر بوده و تبصره ای در همین زمینه را معاونت ریاست جمهوری دربرنامه ششم پیشنهاد کردند  که اگر تصویب شود بانوان ما قادر خواهند بود از تمام امکاناتی که معطوف به توسعه درکشور می شود به شکل منصفانه ای بهره مند شوند.

 

موسوی از بررسی مشکلات بانوان مسجدسلیمان در سفر به شهرستان خبر داد و اظهار داشت:وضعیت خانواده ها,مشکلات و آسیب های اجتماعی و مسائل مربوط به زنان سرپرست خانوار مسجدسلیمان را مورد بررسی قرار می دهیم و این مسائل  را به طور ویژه پیگیری خواهیم کرد تا جایگاه بانوان ارتقا پیدا کند..

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *