با ۸هزار میلیارد تومان چه تعداد از خانه های مناطق آلوده مسجدسلیمان را می توان جابجا کرد؟

طرح جابجایی مناطق آلوده به نفت و گاز مسجدسلیمان از سال ۱۳۸۴ آغاز و در این طرح قرار بود ۵ هزار خانوار ساکن در این مناطق پنج گانه  به منطقه ای  ایمن منتقل شوند.

 

پس از گذشت بیش از ۱۰ سال از آغاز این طرح تاکنون با اختصاص اعتباری بالغ بر۱۲۰میلیارد تومان تنها ۳۱۰ واحد از مجموع این ۵۰۰۰ واحد جابجا شده اند و مابقی خانوارها بدلیل عدم تامین منابع مالی پروژه همچنان در مناطق آلوده به نفت و گاز مسجدسلیمان زندگی می کنند.

 

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در سفر شهریورماه خود به مسجدسلیمان از مناطق آلوده به نفت و گاز بازدید و از نزدیک در جریان وضعیت اسف بار و نامناسب ساکنان این مناطق قرار گرفت و مردم این مناطق نسبت به بی توجهی دولت به خطری که استشمام گازهای سمی برای سلامتی شان دارد به استاندار گلایه کردند.

 

مردم مسجدسلیمان در حالی  با بدترین شرایط ممکن در این مناطق زندگی می کنند که در روزهای اخیر اخباری مبنی بر اختلاس ۸ هزار میلیارد تومانی در صندوق ذخیره فرهنگیان را می شنوند.

 

با یک حساب ساده اگر برای جابجایی هر ۳۰۰ واحد مسکونی مناطق آلوده مسجدسلیمان ۱۲۰میلیارد تومان بودجه نیاز باشد با این حساب برای جابجایی تمامی ۵هزار واحد مسکونی مستقر در مناطق آلوده مسجدسلیمان مبلغی در حدود ۲ هزار میلیارد تومان (یعنی یک چهارم مبلغ اختلاس شده در  صندوق ذخیره فرهنگیان) لازم است و با این مبلغ می توان تمامی ساکنین مناطق آلوده مسجدسلیمان که سلامتی شان در خطر جدی قرار دارد را به مناطق امن منتقل کرد.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *