بخش های جدید در بیمارستان امید لالی راه اندازی می شود

به گزارش آسماری به نقل از لالی نیوز صادق سعیدی در گفتگوی اختصاصی با لالی نیوز اظهار داشت: همکاری اصحاب رسانه با حوزه سلامت عامل خوبی در جهت بالا بردن سواد و فرهنگ سلامت در بین مردم است تا از رفتارهای پرخطر آگاه شوند .

 

وی تصریح کرد : حوزه سلامت گستردگی فراوانی دارد و مراجعه به آن هم فراوان است به طوری که با عنایت به این گستردگی و حجم کار ممکن است در برخی اوقات نقطه ضعفی هم وجود داشته باشد که باید با کمک همه مردم و ذی نفعان این عرصه برطرف شوند .

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لالی تاکید کرد : حوزه سلامت باید در اولویت اول کشور باشد چرا که بعد از سال ها بی توجهی نسبت به این موضوع چند سالی است که با اجرای طرح تحول نظام سلامت این حوزه به اولویت خوبی در کشور رسیده است .

 

وی در ادامه با اشاره به این که هدف از طرح تحول نظام سلامت برقراری عدالت در سلامت و کاهش پرداختی ها از جیب مردم بوده است به بیان گوشه ای از عملکرد شبکه بهداشت و درمان لالی پرداخت .

 

صادق سعیدی در همین خصوص با بیان پیگیری های فراوان در جهت افزایش نیروی انسانی و بهبود تجهیزات در سطح شهرستان به برخی از خریدهای خود اشاره که منشا خدمات جدیدی در بیمارستان امید لالی خواهد بود .

 

وی عنوان کرد : از جمله اقلام خریداری شده می توان به خرید دستگاه سونوگرافی با اعتبار ۱۳۱ میلیون تومان ، خرید دستگاه اتوآنالایزر آزمایشگاه با اعتبار ۹۰ میلیون تومان و همچنین خرید ۳ دستگاه دیالیز با اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان جهت راه اندازی بخش های دیالیز ، سونوگرافی و تقویت خدمات آزمایشگاهی در بیمارستان امید اشاره کرد .

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان لالی اظهار داشت : با خرید دستگاه اتوآنالایزر و اضافه کردن کادر آزمایشگاهی ،  آزمایشگاه بیمارستان امید از این پس می تواند تمامی خدمات آزمایشگاهی را انجام داده و دیگر هیچ نیازی به مراجعه به شهرهای دیگر برای آزمایش وجود ندارد .

 

وی تصریح کرد: تجهیزات بخش های سونوگرافی و دیالیز در هفته های آتی نصب و افتتاح می شوند و در مدت زمانی کمتر از دو هفته همه شهروندان می توانند از این خدمات استفاده کنند .

 

سعیدی با اشاره به این که بخش سونوگرافی دو روز در هفته در بیمارستان امید خدمات می دهد ، از راه اندازی آزمایشگاه درروستاهای دره بوری ، جاستون شه و تراز به مدت ۱ روز در هفته جهت نمونه گیری خبر داد که با حضور متخصصین مربوطه از هفته های آینده اجرایی خواهد شد .

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *