برای شناخت امام زمان به کارشناسان اهل فن مراجعه شود

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی قمی در مراسم دعای ندبه مسجد مقدس جمکران به سخنرانی پرداخت و گفت: امام علی(علیه السلام) می فرمایند که اگر مؤمنی در شرق و غرب عالم محزون شود، ما نیز محزون می شویم و هر مؤمنی ما را بخواهد، او را استجابت خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: آیه ۱۴ سوره مبارکه علق از آیاتی است که علما و بزرگان به ویژه علامه طباطبایی سفارش کرده اند که انسان هایی که می خواهند پاک بمانند، باید این آیه را بنویسند و در مقابل چشمان خود قرار دهند.

سخنران مسجد مقدس جمکران ابراز داشت: کسی که در دریا در حال غرق است، نباید حرکت های بیهوده انجام دهد و فقط باید فریاد بزند تا کسی او را ببیند و نجاتش بدهد؛ این گونه انتظار، انتظار رصدی است و برای ظهور حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) مطلوب نیست.

وی ادامه داد: انتظار ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) باید به همراه عمل باشد؛ در احادیث آمده که انتظار فرج بهترین عمل و عبادت است، پس خود انسان هم باید برای نجات یافتن، تلاش داشته باشد.

کارشناس دینی رسانه ملی به مدعیان مقدمه ظهور حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه) اشاره و تصریح کرد: در بحث شناخت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) باید بسیار مراقب باشیم چرا که در سال های اخیر، عوام فریبی در این زمینه بسیار زیاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: افرادی ادعا می کنند که برای ظهور حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) باید ابتدا مرا بشناسید و افرادی را به دور خود جمع کرده اند؛ امثال این افراد هم کم نیستند و متأسفانه دشمن سر بعضی از جوانان ما را کلاه گذاشته است.

استاد حوزه علمیه قم افزود: روایت شده که امام حسن عسکری(علیه السلام)، امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) را که در سن ۳ سالگی بودند به احمد بن اسحاق نشان دادند و فرمودند که ایشان امام بعد از من خواهد بود؛ احمد از حضرت خواستند که علامتی را به عنوان اثبات این که ایشان امام پس از امام حسن عسکری(علیه السلام) هستند، به وی نشان دهند.

وی در ادامه توضیح داد: امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) با همان سن کمی که داشتند بلافاصله به زبان فصیح فرمودند که «أنا بقیة الله فی ارضه و المنتقم فی اعدائه»؛ برای شناخت صحیح حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه) باید به کارشناسان اهل فن و کتاب های صحیح و مستند مراجعه کرد./

انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *