برپایی موکب مسجد مقدس جمکران در کنار عمود ۱۰۷۰

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام سید مهدی هاشمی‌زاده، با اشاره به برپایی موکب مسجد مقدس جمکران برای سومین سال در ایام اربعین اظهار کرد: با توجه به اهدافی که از دو سال پیش ترسیم شده، مهم‌ترین هدف برپایی این موکب وظایفی است که بر عهده ما و تمامی شیعیان قرار داده شده که‌‌ همان شرکت در بزرگ‌ترین رخداد جهانی و معرفی مسجد مقدس جمکران به جهانیان است.
وی ادامه داد: بزرگان ما تأکید می‌کنند ما باید این پیام را به مردم برسانیم و به آنان ابلاغ کنیم که اربعین بیش از این‌که امام حسینی باشد امام زمانی است.
مدیر روابط عمومی و بین‌الملل مسجد مقدس جمکران در مورد رایزنی‌هایی صورت گرفته برای برپایی موکب اربعین در مسیر نجف به کربلا، بیان کرد: امسال رایزنی‌هایی با مسئولین کشور عراق انجام شد که الحمدالله مسجد مقدس جمکران با همکاری عتبه امام حسین (علیه‌السلام) فعالیت‌هایی در بخش پژوهشی و معرفت افزایی را انجام خواهد داد که این فعالیت‌ها به صورت مشترک با عتبات عراق برگزار خواهد شد.
هاشمی‌زاده افزود: امسال به لطف خدا و عنایت امام حسین (علیه السلام) زمینی بالغ بر ۱۵‌هزار متر در عمود ۱۰۷۰، در کنار مدینه الزائرین امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) برای برپایی موکب در نظر گرفته شد که به حول و قوه الهی در آن خدمات مختلفی را ارائه خواهیم داد.
وی درباره هماهنگی‌هایی که برای برپایی‌های این موکب در عراق انجام شده ابراز کرد: طی جلسات، نشست‌ها و گفت‌وگوهایی که با مسئولین کشور و ستاد مرکزی اربعین ایران، همچنین با مسئولین کشور عراق، و ستاد مرکزی اربعین عراق، با معاونین عتبه امام حسین (علیه‌السلام) و با وزیر وقف شیعه عراق داشتیم همگی بر این موضوع تأکید داشتند همانگونه که در دو سال اخیر حضور موکب جمکران در اربعین حسینی بسیار مفید و موثر واقع شده است امسال ان‌شاء الله این حضور اثر بخش خواهد بود.
مدیر روابط عمومی و بین‌الملل مسجد مقدس جمکران افزود: حضور مسئولین بعثه مقام معظم رهبری و بازدید ایشان از موکب جمکران و اشاره به این موضوع که مسجد مقدس جمکران موکب آبرومندی را داشت و الحمدالله آبرومندانه برگزار شد، خود از اهمیت بالایی برخوردار بود و قوت قلبی شد برای این‌که بتوانیم امسال بیشتر و موثر‌تر این حرکت را انجام دهیم.
هاشمی‌زاده خاطرنشان کرد: جلسات مفصلی را با مسئولین داخل کشور، اندیشمندان و صاحب نظرانی که صاحب سبک، ایده و نظر بودند همچنین سخنران‌ها و محقق‌های مطرح برگزار کردیم تا بتوانیم آن‌گونه که باید و شاید حق مسجد و وظیفه خودمان را ادا کنیم.
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *