بسیج جهانی اسلام در شرف تأسیس است

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین علی شیرازی در گردهمایی «اصحاب آخرالزمانی حضرت سید الشهدا(علیه السلام)» که امشب با حضور خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه اسلام و انقلاب با نثار خون‌ توانست رژیم خونخوار و سفاک پهلوی را در هم شکند و پایه‌های یک نظام دینی و جمهوری اسلامی را شکل بدهد، اظهار کرد: آن چیزی که برای دنیای استکبار گران تمام شد، این بود که یک حکومت دست نشانده آمریکا در ایران روی کار بود و یک ملت آزاده با تاسی از فرامین خدای متعال در مقابل طاغوت سینه سپر کرد و از همه هستی مایه گذاشت و شهادت را بر جان خرید و نظام را تغییر داد.

وی ادامه داد: این انقلاب مردمی نظامی را بر پایه دین و اصول الهی در ایران تأسیس کرد که آرمان و هدفش دفاع از دین، ارزش ها و ایستادگی در مقابل مستکبران عالم و دفاع از مظلومان جهان بود.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه با تاکید بر اینکه دشمنان اسلام و انقلاب برای ساقط کردن این نظام اقدامات گسترده‌ای انجام دادند، بیان کرد: یکی از اقدامات دشمنان این بود که صدام ملعون را تحریک کردند تا شاید به وسیله جنگ نظامی بتوانند به هدف خود رسیده و نهال نوپای انقلاب اسلامی را در هم شکنند، اما باز هم موفق نشدند و این در حالی بود که فقط دو کشور سوریه و لیبی از ایران حمایت مخفیانه می‌کردند.

شیرازی افزود: مردم ایران هستی خود را برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی ایران گذاشتند و هشت سال جنگ نابرابر را مدیریت کردند که سخت‌ترین فشارها و تهدیدات علیه ایران بود و کسی فکر نمی‌کرد که این جنگ نابرابر به نفع ایران تمام بشود.

وی با اشاره به اینکه جمله‌ای در پیام قطعنامه ۵۹۸ وجود دارد که خیلی‌ها مفهوم آن را درک نکردند، ابراز کرد: آن جمله این بود که ما باید بسیج جهانی را شکل بدهیم؛ این جمله یعنی این که ما روش خود را عوض کرده‌ایم و برخی تصور می‌کردند که ایران نتواند به این آرمان برسد.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه گفت: آمریکا با حمله به عراق و افغانستان قصد داشت که ایران را محدود کند، اما این نقشه بر خلاف خواسته و هدف آنان شکل گرفت و در عراق یک حکومت مردمی را ایجاد کرد که در نهایت آمریکا را از عراق اخراج کردند.

شیرازی با اشاره به اینکه تشکیل بسیج مردمی در نهایت حشد الشعبی را شکل داد که با نفوذ دشمن در هر نقطه از خاک عراق مقابله می‌کند، بیان کرد: امروز در خانه مردم و رؤسای عشایر عراق تصاویر امام راحل و مقام معظم رهبری را می‌بینیم که نشان از عشق و علاقه آنان به انقلاب اسلامی و آرمان‌های بلند است.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان در سوریه نیز قصد داشتند حاکمیت ضد استکباری آن را سرنگون کنند، اظهار کرد: با وجود تلاش‌ها و حمایت‌های کشورهای غربی و عربی از گروه‌های تکفیری، دنیا شاهد است که پس از پنج سال هنوز هیچ کاری نتوانسته‌اند از پیش ببرند و امروز تکفیری‌ها از بسیاری مناطق سوریه خارج شده و در محاصره کامل نیروهای خط مقاومت قرار گرفته‌اند.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه ادامه داد: محاصره تروریست‌ها در حلب توسط نیروهای مقاومت به معنی نابودی آن‌ها است و به همین دلیل سازمان ملل و آمریکا می‌خواهند به هر روشی که شده شرایط آزادی آنان را فراهم کنند.

شیرازی با بیان اینکه بسیج جهانی اسلام امروز در شرف تأسیس است، تصریح کرد: یکی از نمونه‌های تشکیل این بسیج، لشکر فاطمیون و زینبیون است که آماده دفاع از اسلام و دین در سراسر دنیاست.

وی بیان کرد: دشمنان و غافلان داخلی بدانند که امروز بسیج جهانی اسلام شکل گرفته و هیچ کس نمی‌تواند با این قدرت مقابله کند و قدرت امت اسلامی روز به روز بیشتر می‌شود؛ یک روز تلاش می‌کنند که نیروی نظامی را تضعیف کنند و یک روز تلاش می‌کنند که نام شهدا را از کتاب‌های درسی حذف کنند.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه در پایان خاطرنشان کرد: دشمنان و غافلان داخلی بدانند که به زودی شاهد پیروزی امت اسلامی و سقوط همه طاغوت‌ها در جهان خواهیم بود و اضمحلال قدرت اسرائیل و آمریکا را نسل جوان ما مشاهده خواهد کرد.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *