به‌شدت مخالف انتقال آب کارون هستیم

به گزارش  آسماری به نقل از رهیاب، سردار حسن شاهوار پور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه اظهار کرد: کار خبرنگاری رسالت محور است و آنچه مردم از کارکردهای گذشته مطلع می‌شوند را صاحبان قلم ایده پردازی می‌کنند.

شاهوار پور گفت: خبرنگاران باید درصحنه‌های سخت بدون سلاح حضور پیدا کند و به‌گونه‌ای واقعیت را منعکس که غیرت ملی را برانگیخته کنند لذا یکی از جلوه‌های ویژه دفاع مقدس همین انعکاس صحنه‌هایی است که خود رزمنده هم نمی‌توانست ارائه کند.

وی بابیان اینکه امروز بر اساس همان نوشته و عکس خبرنگاران می‌توانیم فرهنگ ایثار و شهادت را برای نسل آینده ارائه کنیم افزود: باید ایجاد همبستگی ملی را توسط خبرنگاران در جامعه تبیین کنیم چراکه دشمنان به دنبال انشقاق و تفرق هستند و همبستگی ملی لازمه پیوند یک ملت است.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان یکی از موضوعاتی را که می‌تواند در حوزه همبستگی ملی جلوه‌نمایی کند فرهنگ شهادت دانست و تصریح کرد: بحث توسعه فرهنگ ارزشی و ایثارگری می‌تواند برای جامعه مفید باشد.

سردار شاهوار پور در ادامه به مجموعه اقدامات سپاه و بسیج در حوزه خدمت‌رسانی به مردم اشاره و اذعان کرد: پاسداری از انقلاب اسلامی از مسئولیت‌های ماست که در همین راستا در حوزه نرم، نیمه سخت و سخت حفاظت از انقلاب اسلامی است و هر جا احساس خلأ کردیم ابایی برای اقدام و عمل نداریم.

وی با اشاره به اینکه در بحث فرهنگی خلأهای موجود در جامعه را که مردم نیاز دارند در حد توان برطرف می‌کنیم گفت: متأسفانه در ایام تابستان هیچ دستگاهی خود را متولی نمی‌داند درحالی‌که ۹۰۰ هزار دانش‌آموز بیکار در خوزستان وجود دارد و در این راستا مجموعه سپاه و بسیج با اعزام آن‌ها به اردوها و برگزاری کلاسه‌ها در مساجد و حسینیه‌ها و غیره به بحث اوقات فراغت آن‌ها پرداخته است.

 
فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان با تأکید بر اینکه برای اوقات فراغت باید همه دستگاه‌ها پای‌کار بیایند افزود: متأسفانه علی‌رغم اینکه خیلی از دستگاه‌ها خود را مسئول نمی‌دانند و کسی هم نیست به آن‌ها هم تذکر دهد.

سردار شاهوار پور با اشاره به اینکه ۲۵ هزار نفر اعزام به مشهد مقدس در تابستان امسال در قالب اردوهای هشت‌روزه با همه امکانات رفاهی داشته‌ایم بیان کرد: بیش از ۵۰۰۰ نفر در قالب اردوی راهیان نور غرب کشور و اعزام به اردوگاه‌های شهرهای همدان و قم را داشته و داریم.

وی در ادامه به اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم در شمال خوزستان اشاره و اظهار کرد: ۳۰۰۰ پروژه محرومیت‌زدایی عام‌المنفعه بالغ‌بر ۲۷ میلیارد تومان همانند خانه عالم، مسجد و غیره در مناطق محروم داشته‌ایم که بیش از ۲ هزار پروژه از آن‌ها تمام‌شده است.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان ادامه داد: در منطقه ملاشیه و کوت عبدالله بیش از ۱۰۱ پروژه بالغ‌بر ۴ میلیارد تومان مانند مسجد، درمانگاه و غیره داریم که انشا الله تا هفته بسیج این پروژه را به اتمام می‌رسانیم.

سردار شاهوار پور بابیان اینکه مشکلاتی در استان داریم کم‌توجه‌هایی به آن‌ها صورت می‌گیرد تأکید کرد: به‌شدت مخالف انتقال آب کارون هستیم چراکه خوزستان در امر کشاورزی و حوزه‌های دیگر باید نقش اول را داشته باشد و با انتقال آب از ظرفیت‌های خوزستان کاسته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته اعلام کردیم که می‌توانیم در بحث ریزگردها کمک کنیم افزود: ۴۱ هزار نهال را در قالب ۳۰۰ هکتار از اراضی در هندیجان غرس کردیم و اکنون سه تانکر در حال آب دادن به این درختان هستند.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان به بحث بیکاری در خوزستان اشاره کرد و گفت: در بحث بیکاری قول و قرارهایی دولت داد که متأسفانه بانک‌ها کمک نمی‌کنند و در همین راستا سپاه و بسیج با تدابیری ۳۱ میلیارد تومان در قالب وام برای کارگاه‌های زودبازده با توجه به پتانسیل شهرها برای هر آن‌ها شناسایی و داده می‌شود.

سردار شاهوار پور با تأکید بر اینکه باید بانک‌ها و مجموعه دستگاه‌ها وارد میدان شوند خاطرنشان کرد: باید با تسهیلات بالا و سود ارزان یک‌بخشی به کارگاه‌های زودبازده جدید و یک‌بخشی به کارگاه‌های نیمه تعطیل و تعطیل اختصاص داده شود.

انتهای خبر/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *