به انتخاب آقای بیطرف به عنوان وزیر نیرو نقد جدی داریم و نمایندگان خوزستان نسبت به انتخاب این وزیر تجدید نظر کنند/ بیطرف از عاملین انتقال غیرقانونی آب کارون است/انتظار داشتیم در کابینه دولت جدید توجه بیشتری به مدیران خوزستانی شود

به گزارش آسماری,حجت الاسلام امینی خطیب این هفته نماز جمعه مسجدسلیمان با اشاره به افزایش فسادهای مالی و اخلاقی در جامعه بشری گفت:امروزه نیاز به نظارت خود و موعظه به دیگران بیشتر شده است و ملت باید بیش از گذشته به الگوهای آسمانی خاندان عصمت  و طهارت توجه کنند.

 

وی با اشاره به اهمیت وقف در بین مردم ایران افزود:مردم ایران بیشترین وقفی که داشتند مربوط به علم و آموزش بود. خیلی از مردم ما وقتی می خواهند وقف کنند برای یتیمان و فقرا وقف می کنند که البته خوب است اما وقتی برای اهل علم و برای آموزش وقف کنیم کار زیربنایی انجام داده ایم.

 

 

وی ادامه داد:در سرزمین بختیاری های با ایمان خودمان اینکه یکی از ریشه های اساسی عدم پیشرفت مان نبود عالم دینی و مرجع تقلید در بین بختیاری ها بوده تبدیل به یک گفتمان شده است و اثرات مخرب آن را در قوم گرایی ایلمان می بینیم که در فرصت ها طلایی که باید با علم و اندیشه از فرصت بهره برداری کنیم به اشتباه می افتیم و این از اثرات مخرب دوری از علم,بی سوادی و نبود حوزه علمیه است.

 

حجت الاسلام امینی تصریح کرد:علم آموزی خواهران و برادران ما در حوزه های علمیه مسجدسلیمان و اندیکا دو سند حقانیت جمهوری اسلامی است که نشان می دهد  جمهوری اسلامی می خواهد بختیاری ها هم مثل دیگر اقشار دانا و آگاه و با سواد باشند.

 

امام جمعه مسجدسلیمان با اشاره به روز تشکل ها و مشارکت های مردمی گفت:هرجا کار را به مردم سپردیم موفق شدیم مثل هشت سال دفاع مقدس و انقلاب که با مردم توانستیم اوضاع را اداره کنیم اما در اقتصاد ناموفق شدیم چون اقتصادمان مردمی نیست و دولتی است.در اقتصاد هم باید از تجربه جنگ الگو بگیریم و اقشار مختلف مردم را وارد اقتصاد کنیم.

 

حجت الاسلام امینی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ رئیس جمهور گفت:رهبری باز هم فرمودند که بر موضوع اقتصاد مقاومتی و تولید ملی تاکید می کنم و باید توجه بیشتری به معیشت مردم, تعامل با ملت ها و دولت ها و ایستادگی با صلابت در مقابل سلطه جویان بشود.

 

حجت الاسلام امینی اظهار داشت:دولت تجربه بزرگ و کم نتیجه برجام را در اختیار دارد و ملت انتظار دارند که دولت آینده از این تجربه درس گرفته و ضمن حفظ اتحاد ملت به مطالبات مردم که اولویت اولشان  رفع مشکلات اقتصادی است را مورد توجه قرار دهند.

 

نماینده ولی فقیه در مسجدسلیمان با اشاره به وزرای انتخابی کابینه جدید عنوان داشت:انتظار داشتیم رئیس جمهورکه خوزستانی ها حمایت خوبی در انتخابات از ایشان داشتند در کابینه جدید دولت بیش از اینها از مدیران فهیم و دانا خوزستانی بهره می بردند.

 

وی با انتقاد جدی از انتخاب آقای بیطرف به عنوان وزیر نیرو یادآور شد:به انتخاب آقای بیطرف به عنوان وزیر نیرو نقد جدی داریم.آقای بیطرف فردی امتحان پس داده است که در دولت آقای هاشمی رفسنجانی یکی از عاملین انتقال آب کارون و بنیان گذار این پروژه ها آنهم به روش غیرقانونی بود.

 

امینی ادامه داد: به دفاع از حقوق مردم خوزستان مظلوم انتظار می رفت رئیس جمهور محترم در تعیین وزیر نیرو با دقت بیشتر عمل می کردند.آقای بیطرف یکی از مسببان هدر رفت ۴ هزار میلیارد تومان سرمایه در احداث سد گتوند می باشند و انتظار داریم نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی نسبت به انتخاب این وزیر تجدید نظر کنند.

 

امام جمعه مسجدسلیمان خاطر نشان ساخت:برای دولت آینده آرزوی موفقیت می کنیم و مراسم تحلیف رئیس حمهور محترم که تبدیل به یک نشست بین المللی شده بود را نشان از اقتدار کشورمان در منطقه و دنیا می دانیم.

 

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *