بیانیه حوزه علمیه مسجدسلیمان در رابطه با اهانت به مقام سلمان فارسی

 

به گزارش آسماری,حجت الاسلام ورناصری مدیر حوزه علمیه مسجدسلیمان در پی اهانت اخیری که  توسط فردی ناآگاه به مقام حضرت سلمان صورت گرفت بیانیه ای صادر نمود که متن این بیانیه به شرح ذیل می باشد.

 

حضرت سلمان پرچمدار تشیع علوی و افتخار حقیقی همه  اقوام ایران به ویژه قوم بختیاری است و در مقام والای حضرت سلمان همین جمله پیامبر(ص) که فرمود :سلمان منا اهل البیت کفایت می کند .

 

ببینید مردی از تبار زاگرس به چه درجه ای می رسد که درمیان آن همه یاران جان برکف حضرت رسول(ص) چنین جمله ای از حضرت رسول در وصف بزرگ مردی سلمان ـ رحمه اللّه ـو متقی بودن ایشان گفته می شود.

 

 حضرت آیت‌الله بهجت قدس‌سره درمورد حضرت سلمان فارسى ـ رحمه اللّه ـ فرمودند: با اين كه در اوّل امر مسلمان نبود  و مى دانيم كه مقاماتش به خاطر مسلمان بودنش بود  بر قريش و بر تمام صحابه مقدّم شد، به جز آن هايى كه آنان را به عصمت مى شناسيم.

 

شخصى گفت:خواب ديدم كه حضرت سلمان ـ رحمه اللّه ـ عمّامه ى سياه پوشيده، به او گفتم: شما كه سيّد نيستيد؟ چرا عمامه سياه و نشانه ى سيادت به سر گذاشته ايد؟

فرمود: مگر نشنيده اى كه رسول اكرم ـ صلّى اللّه عليه وآله وسلّم ـ فرمود:« سَلْمانُ مِنّا أَهْلَ الْبَيْتِ. » سلمان، از ما اهل بيت است.

 

می توان باجرات این جمله راگفت که وجود سلمان افتخاری است برای هرایرانی که نماد اتحاد اقوام درعالم اسلام بود.

 

اخیرا خبری در فضای مجازی مبنی بر بی احترامی به حضرت سلمان انتشار پیدا کرده است که دیدن و شنیدن چنین اخباری باعث ناراحتی هر ایرانی و مسلمان شده است.

 

  مطرح نمودن اینگونه مباحث  نشات گرفته از عدم آگاهی و اطلاع ازمقام شامخ حضرت سلمان   است و امیدوارم روزی برسد که انسانهای ناآگاه درمورد معارف عمیق دینی حاشیه سازی نکنند و در روزگاری که پیش از پیش نیاز به اتحاد مسلمین است موجبات اختلاف رافراهم نکنند.

 

در آخر بنده به عنوان مدیریت و مجموعه حوزه علمیه مسجدسلیمان خواستار رسیدگی سریع و فوری دستگاه قضا نسبت به این مساله مهم هستیم.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *