تایید اخراج ۳۹ کارگر باسابقه سیمان کارون در دیوان عدالت اداری

چاپ خبر

دیوان عدالت اداری پس از یک سال با رد رای مراجع تشخیص و حل اختلاف اخراج ۳۹ کارگر پیمانکاری سیمان کارون را تایید کرد. به گزارش خبرگزاری مسجدسلیمان-ام ای اس نیوز-این کارگران در تماس با ایلنا در تشریح مشکلات خود گفتند: ما ۳۹ کارگر پیمانی سیمان کارون هستیم که با گذشت یکسال از اخراجمان هنوز […]

%d8%a7%d8%aa%d9%84%d8%a7دیوان عدالت اداری پس از یک سال با رد رای مراجع تشخیص و حل اختلاف اخراج ۳۹ کارگر پیمانکاری سیمان کارون را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری مسجدسلیمان-ام ای اس نیوز-این کارگران در تماس با ایلنا در تشریح مشکلات خود گفتند: ما ۳۹ کارگر پیمانی سیمان کارون هستیم که با گذشت یکسال از اخراجمان هنوز بلاتکلیف بوده و موفق به بازگشت بکار سابقمان نشده ایم.

بصورت مشخص ما ۳۹ کارگر پس از اتمام مدت قراردادیمان در شامگاه روز ۳۱مرداد ماه سال ۹۴ با میانگین ۱۵ سال سابقه کار اخراج شده‌ایم.

از قرار معلوم این تعداد کارگر سال گذشته پس از دریافت خبر اخراج خود شکایتی را در اداره کار مسجد سلیمان مطرح و خواستار بازگشت به کار و دریافت مطالبات مزدی خود می‌شوند.

برپایه این گزارش، ظاهرا در آن زمان هیات تشخیص اداره کار مسجد سلیمان بعد از طرح شکایت کارگران با این استدلال که «ماهیت کار کارگران پیمانی سیمان کارون دائمی است» اخراج آن‌ها را نپذیرفته و برای آن‌ها رای بازگشت به کار صادر کرده است که در نهایت مورد بی اعتراض کارفرما قرار می‌گیرد.

دراین زمینه یکی از کارگران اخراجی سیمان کارون به ایلناگفت: به دنبال اعتراض کارفرما رسیدگی به این پرونده به دیوان عدالت اداری محول شد و نهایت قضات دیوان با نقض رای بازگشت به کار اخراج همه ما را که بین ۱۵ تا ۲۰ سال داشتیم را تایید کردند.

این کارگرسابق سیمان کارون وضعیت زندگی و تامین معاش کارگران بیکار شده کارخانه را نامناسب توصیف کرد ودر ادامه گفت:در طول یکسال گذشته که بدنبال پی گیری وضعیت شغلی خود بودیم امکان دریافت مقرری بیمه بیکاری برایمان میسر نشده است.

وی ضمن در خواست همکاری مسئولان اداره کار وتامین اجتماعی برای برقراری بیمه بیکاری ۳۹ کارگر اخراجی سیمان کارون در خاتمه تاکید کرد: از مسئولان شهرستانی واستانی می خواهیم موضوع بازگشت بکار ۳۹ کارگر پیمانی سیمان کارون را پی گیری کنند چرا که این کارگران بیش ازاین تحمل بی‌کاری وبی پولی را ندارند و در این میان صدمات جبران ناپذیری به زندگی خانوادگی آنان وارد شده است.
منبع:ایلنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید:

لینک کوتاه :

دسترسی آسان به این پست :

لطفاً ديدگاه خود را در مورد اين خبر در زير وارد نمائيد :

نظرات

تصویر کپچا

فراخوانی تصویر

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *