تبیین علل جهنمی شدن داعش و گروه‌های تکفیری

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام چاووشی، پنجشنبه شب پیش از قرائت دعای پر فیض کمیل در مسجد مقدس جمکران با بیان این که امشب به روایتی شب شهادت امام رضا(علیه السلام) است، گفت: یکی از روزهایی که زیارت مخصوص امام رضا(علیه السلام) در آن وارد شده، بیست و سوم ذی القعده است.
سخنران مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: بیست و پنجم ذی القعده روز دحول الارض است که تمام زمین زیر آب فرو رفت و سپس نخستین جایی که سر از آب بیرون آورد، کعبه بود؛ این اعجاز الهی است که ابتدا خانه کعبه از زیر آب بیرون آمد.
حجت الاسلام چاووشی خاطرنشان کرد: نمازی دو رکعتی در این روز وارد شده که ثواب بسیار زیادی معادل صد سال عبادت برای فرد دارد؛ روایات دیگری درباره ثواب این نماز پر فضیلت در منابع اسلامی آمده است.
وی ادامه داد: ثواب این نماز به افرادی داده می شود که واجبات را انجام دهند؛ ثواب چنین نمازهایی شامل افرادی که نماز نمی خوانند و روزه نمی گیرند، نمی شود؛ خداوند متعال احتیاجی به نماز خواندن ما ندارد، بلکه ما محتاج خداوند متعال هستیم و نماز خواندن ما تشکر ناچیزی از او است.
کارشناس مسائل مذهبی گفت: یکی از مسائل مهمی که برخی ناآگاهانه به آن دامن می زنند، خرافاتی است که در برخی ماه های قمری مرسوم شده است؛ این که ماه صفر را نحس می دانند یا در ماه ربیع الاول درب مساجد را می زنند، چیزی جز خرافه نیست و باید ترک شود.
حجت الاسلام چاوشی در بخش دیگر سخنان خود ابراز کرد: تکفیری ها و داعشی ها با وجود این که کلمه «الله اکبر» و «لا اله الا الله» را می گویند اما در آتش دوزخ می سوزند؛ دلیلش هم این است که این افراد حدیث سلسلة الذهب را درک نکرده و به ارکان و پایه های دین که اهل بیت(علیه السلام) هستند، اعتقاد ندارند.
وی بیان داشت: مأمون شخصی بود که سوره بقره را از انتها به ابتدا می خواند و عالم و فقیهی در زمان خودش بود؛ این فرد دخترش را به عقد امام رضا(علیه السلام) در آورد و از نظر احترام برای امام هشتم، چیزی کم نگذاشت اما یک مشکل بزرگ داشت و آن مکر و حیله بود و از همان ابتدا قصد ترور شخصیت آن حضرت را داشت.
سخنران مسجد مقدس جمکران در پایان خاطرنشان کرد: شما زائران و عاشقان حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه) توفیق داشته اید که امشب و در شب زیارتی جدش شما را پذیرفته است؛ قدر این لحظات را بدانید و برای ظهور و سلامتی ایشان دعا کنید.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *