تجلی ویژگی‌های یاران امام زمان(عج) در شهدای دفاع مقدس

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، یکی از راویان اردوهای راهیان نور به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس با اشاره به ارتباطات رزمندگان دوران جنگ با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) و رواج فرهنگ مهدویت در جبهه ها پرداخت که گزیده این صحبت‌ها را در زیر می خوانید.
–    رزمندگان معتقد بودند از مقصد که به سمت جبهه ها که حرکت می کنند، باید ارتباط و توسل به ائمه اطهار (علیهم السلام) را افزایش دهند و شهید محمدرضا شفیعی از افرادی بود که برای اعزام به جبهه ها، هزار صلوات نذر امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) در مسجد مقدس جمکران کرد.

–     در جبهه ها نیز رزمندگان توسلات بسیاری به ائمه اطهار (علیهم السلام) بویژه حضرت زهرا (سلام الله علیها) داشتند و هر صبح جمعه چه در خط مقدم و چه در قرارگاهها، دعای ندبه برپا بود و توسل به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) انجام می شد.

–    در عملیات کربلای پنج زمانی که یک سرگرد عراقی، اسیر  و به قرارگاههای عقب منتقل شد، به رزمنده های ما گفته بود که می خواهم با آن فرمانده ای که لباس سفید داشت و در جلوی سپاه حرکت می کرد، صحبت کنم رزمنده ها فرمانده را معرفی می کنند اما می گوید نه آن فرمانده لباس سفید بر تن داشت…

–    غربی ها در آن زمان به دنبال فراموشی اعتقاد به منجی و امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) بودند و پیروزی ها و توسل های رزمندگان در دوران دفاع مقدس به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) در خنثی سازی این حربه، بسیار تاثیرگذار بود.

–    رزمنده ها با عقیده و توسل های خود ثابت کردند منجی موعود(عجل الله تعالی فرجه) حقیقت دارد و ان شاء الله با فرج خود باطل را از میان خواهد برد.

–    شهادت طلبی رزمندگان دفاع مقدس در میان همگان شهره است و همگی آنها تابع رهبری نایب امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) بودند و باور داشتند که در این میدان، پیروز واقعی جبهه حق خواهد بود.

–    محمود کاوه فرمانده ۲۵ ساله در دوران دفاع مقدس بود که در هیچ کشوری این جوان را فرمانده نیروها قرار نمی دهد اما این جوانان در ایران اسلامی به تبعیت از سپاه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) فرمانده بودند.

–    شهدای دوران دفاع مقدس عقاید بسیار والایی داشتند و آنها به واقع در زمره یاران امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) بودند و ولایت پذیری بالایی نیز داشتند و می توان گفت مصداق یاران امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) در رزمندگان دوران دفاع مقدس متجلی بود و حتی دفاع مقدس به نوعی تصویرسازی واقعه عاشورا بود.

انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *