تحویل ۱۹۵ واحد دیگر طی دو ماه آینده/تکمیل واحدهای باقی مانده در اولویت قرارگرفت/ منازل تخریب شده در مناطق آلوده فضای سبز می شود

به گزارش آسماری,جلسه تعیین تکلیف طرح جابجایی مناطق آلوده به نفت و گاز مسجدسلیمان روز گذشته با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان,علی عسگر ظاهری نماینده مسجدسلیمان,حجت الاسلام امینی امام جمعه,علیرضا گوروئی فرماندار,بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب, محمد خانی نوذری مدیرکل بنیاد مسکن,رحمانی مدیرکل راه و شهرسازی,علیمرادی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب , رضاغضنفری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان  و مدیران شهرستان   برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه علی عسگر ظاهری نماینده مسجدسلیمان ضمن تشکر از پیگیری مشکلات مناطق آلوده مسجدسلیمان توسط استاندار خوزستان گفت:با اجرای این طرح تاکنون ۳۱۰ واحد به ساکنین مناطق آلوده مسجدسلیمان تحویل شده و ۱۲۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح تخصیص داده شده است.

 

وی با بیان اینکه  در برخی بخش ها می توانستیم از اعتباری که برای اجرای این طرح اختصاص داده شده بهره بیشتری ببریم افزود:برخی دستگاهها  مانند آب و برق وظیفه  تامین زیرساخت را برعهده دارند اما متاسفانه در پروژه  طرح جابجایی مناطق آلوده در حالی که باید فقط هزینه انشعاب را دریافت می کردند هزینه زیرساخت نیز از بودجه پروژه برداشت شده است.

 

ظاهری ادامه داد:طی بررسی که انجام شد ۵ منطقه آلوده و ۵ هزار واحد برای جایجایی معین شده بود که در گام اول ۱۰۰۰واحد باید جابجا می شد اما تاکنون فقط ۳۱۰ واحد منتقل شده اند.

 

نماینده مسجدسلیمان با تاکید بر اینکه این مناطق باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شوند عنوان داشت:اگر این مناطق آلوده هستند که باید جابجا شوند و  اگر هم جز مناطق آلوده محسوب نمی شوند باید مجوز ساخت و ساز به مردم داده شود و شهروندان از این بلاتکلیفی نجات پیدا کنند.

 

ظاهری تصریح کرد:طبق گزارش بنیاد مسکن در این پروژه حق انشعاب جدید از مردم گرفته شده که انتظار داریم سازمان های آب و برق همان اشتراکی که مردم در مناطق آلوده داشتند را در خانه های جدید منتقل کنند.

 

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در ادامه این جلسه با انتقاد نسبت به دریافت هزینه شبکه آب و برق از مشترکین اظهار داشت:هیچ شخصی در تمام استان خوزستان نباید هزینه ای بابت شبکه آب یا برق پرداخت کند و این وظیفه برعهده سازمان مربوطه و دولت است و تنها هزینه ای که مردم باید پرداخت کنند هزینه حق انشعاب است.

 

وی با اشاره به صرف برخی هزینه های اضافی در طرح جابجایی مناطق آلوده مسجدسلیمان گفت:چه دلیلی دارد که به عنوان مثال برق منازل این پروژه زیرزمینی انجام شود و بودجه را صرف این کار کنیم در حالی که خانواده های ساکن در مناطق آلوده بلاتکلیف و پروژه نیمه تمام مانده است.

 

شریعتی ادامه داد:منازلی که در طرح جابجایی منتقل می شوند با تحویل انشعاب قبلی خود تنها نصف هزینه حق انشعاب جدید را پرداخت می کنند.

 

استاندار خوزستان تاکید کرد:تعداد ۱۹۵ واحد دیگر که به مرحله تحویل رسیده اند طی دو ماه آینده باید مشکل آب و فاضلاب و برق شان رفع شود و این واحدها نهایتا تا دو ماه آینده تحویل ساکنین مناطق آلوده شود.

 

وی خواستار شد:برآورد دقیقی از ۳۱۵ واحد دیگر که حدود ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی دارند و برآورد جداگانه ای هم برای ۱۸۰ واحد و ۴۰۰ واحد دیگر که در ادامه طرح قرار است اجرا شوند نیز انجام شده و تکمیل این واحد ها در الویت قرار بگیرد.

 

استاندار خوزستان در پایان تاکید کرد:تمامی منازلی که در مناطق آلوده مسجدسلیمان جابجا می شوند باید تخریب شده و فرمانداری شهرستان با همکاری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب باید در این منطقه بمنظور جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز فضای سبز و پارک استانداری به نام پارک نفت احداث کنند.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *