تعادلی بین نیروهای ورودی وخروجی آموزش و پرورش برقرار نیست/کمبود ۳۶۰ معلم ونیروی خدماتی در آموزش و پرورش مسجدسلیمان

 

منوچهر قاسمی رئیس اداره آموزش و پرورش مسجدسلیمان در گفتگو با خبرنگار آسماری از کمبود معلم و نیروی انسانی در این اداره خبر داد.

 

قاسمی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش مسجدسلیمان گفت:آموزش و پرورش مسجدسلیمان در مقطع ابتدایی,فنی حرفه ای و علوم پایه و نیروی های خدمتگزار با کمبود مواجه است.

 

وی افزود: تعداد ۲۹۰ نفر معلم و حدود ۷۰ نفر نیروی خدماتی در آموزش و پرورش مسجدسلیمان کمبود داریم.

 

قاسمی با اشاره با تقاضاهای انتقال معلمین به خارج ازشهرستان تصریح کرد:در سال جاری ۲۴ نفر معلم از مسجدسلیمان به خارج از استان خوزستان منتقل شدند وپیش بینی می شود که حداقل ۴۰ نفر دیگر هم به خارج ازشهرستان منتقل شوند که این آمار با احتساب حدود ۷۰ نفری که امسال بازنشسته خواهند شد شرایط رابرای ما بسیار سخت خواهدکرد.

 

وی با بیان اینکه تعادلی بین نیروی های ورودی و خروجی  آموزش و پرورش برقرار نیست ادامه داد: براساس میانگین آماری حداقل در هرسال تنها ۴۰ نفر از  معلمین مان هم  به خارج از استان منتقل می شوند و این در حالی است که تعداد نیروهای ورودی ما در بهترین حالت ممکن به ۴۰ نفر ممکن است برسد.

 

منوچهر قاسمی دررابطه با علت افزایش درخواست های انتقال معلمین گفت:اکثر  نیروهای ما غیربومی هستند وپس از چندسال سابقه کار در شهرستان از هر طریقی که شده برای منتقل شدن به شهرستان خود تلاش می کنند.

قاسمی اظهار داشت:برخی معلمین ما چند شیفت کار می کنند تا خلا کمبود معلم  جبران شود و مطمئنا چنین معلمی دیگر فرصت مطالعه را نخواهد داشت و علاوه بر کاهش بهره وری معلمین دانش آموزان ما در علوم پایه و فنی حرفه ای دچار افت تحصیلی می شوند.

 

 

رئیس اداره آموزش و پرورش مسجدسلیمان افزود: در رابطه با مشکل کمبود نیروی انسانی و طرحی که براساس آن یکی از فرزندان فرهنگیان بازنشسته بتواند در آموزش و پرورش استخدام شود با مهندس ظاهری نماینده شهرستان گفتگو کردیم که وی قول حمایت و پیگیری این مشکلات  آموزش وپرورش را دادند.

 

 

رئیس اداره آموزش و پرورش مسجدسلیمان در رابطه با کمبود دبیرستان  تیزهوشان در مسجدسلیمان عنوان داشت: امسال دو ساختمان را برای دایر کردن دو دبیرستان دخترانه وپسرانه تیز هوشان به اداره کل معرفی کردیم  و مقدمات اولیه برای فعالیت این دو دبیرستان هم انجام شد اما وزارت آموزش و پرورش تا این لحظه با درخواست ما موافقت نکرده است.

 

وی در رابطه با علت عدم موافقت وزارت خانه  افزود: سیاست وزارت خانه کاهش مدارس تیزهوشان و یکسال سازی مدارس است و به همین تاکنون با درخواست ایجاد دبیرستان تیزهوشان در شهرستان موافقت نشده است.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *