تَکرار می‌کنم، داداچ داری اشتباه می‌زنی

به گزارش آسماری به نقل از رهیاب، «بنده عرض کردم موضع من، موضعِ دولتِ، همین الان هم عرض می‌کنم موضعِ من موضعِ دولتِ آقای روحانیِ، چرا؟ چون دولت هیچ مصوبه‌ای دال بر انتقال آب خوزستان نداشته است، ظلم دارند می‌کنند به آقای روحانی و دولت تدبیر و امید دارد ظلم می‌شود که این چنین و آنچنان دارند در تریبون‌ها و در موارد مختلف درباره‌اش می‌گویند». این بخش از اظهارات استاندار خوزستان در اذهان عمومی ماندگار است چرا که او در واکنش به روشنگری‌های آیت الله حیدری این سخنان را در تلویزیون گفت.

 

این اظهارات شریعتی در تلویزیون چنان بازتابی داشت که منتقدان و مدافعان دولت را به فکر واداشت که آیا واقعاً دولت روحانی در موضوع انتقال آب خوزستان بی تقصیر است؟ اما کمتر از دو هفته پس از این اظهارات، تصویر نامه‌ای محرمانه به امضای دبیر هیئت دولت برای انتقال آب کارون منتشر شد تا سند بی صداقتی دولت در این حوزه برای مردم آشکار شود.

 

۱۴ تیرماه امسال مدیر سابق روابط عمومی استانداری خوزستان با انتشار یادداشتی با اشاره به اعتراض نماینده اصفهان به انتصاب استانداری خوزستان علت این اعتراض را اقدامات بی سابقه شریعتی در حفاظت از آب رودخانه کارون اعلام کرد!.

 

چندی پیش نیز پایگاه خبری رهیاب به بررسی موضوع حذف بودجه ۸۰ هزار میلیارد ریالی لایروبی کارون پرداخت و از بی اطلاعی برخی از نمایندگان مجلس خبر داد. مجمع نمایندگان استان خوزستان پس از انتقادات وارد آمده به حذف بودجه لایروبی رودخانه کارون با استاندار خوزستان جلسه‌ای برگزار کرد. جلسه‌ای که علی‌عسکر ظاهری درباره خروجی‌اش می‌گوید: «در این جلسه استاندار محترم عنوان کرد که بودجه لایروبی کارون مصوب دولت است و به هیچ وجه حذف نشده است و کسی که این خبر را پخش کرده است، اطلاعی از موضوع نداشته است.»

 

این اظهارات استاندار خوزستان در جلسه با مجمع نمایندگان مجلس سخنان ۷ ماه پیش او در تلویزیون را در ذهن تداعی می‌کند که چنان با قاطعیت از مظلوم بودن دولت یازدهم در موضوع انتقال آب سخن می‌گفت که دو هفته پس از آن با آن قاطعیت درباره نامه محرمانه دولت سکوت کرد.

 

مجید ناصری‌نژاد در جلسه شورای اداری اسفندماه سال گذشته با حضور رئیس جمهور نیز این پرسش را تکرار کرد که با گذشت ۴ ماه از انتشار تصویر نامه محرمانه دولت برای انتقال آب کارون تاکنون هیچ شخصی از دولت به این موضوع به صورت شفاف پاسخ نگفته که جزئیات این نامه چیست.

 

اطرافیان استاندار خوزستان نباید با تحریف واقعیت اعتراض دیگران نسبت به انتصاب استاندار خوزستان، از شریعتی مانند مقتدایی، «مدافع کارون» بسازند چرا که نماینده اصفهان در اعتراض به وزیر کشور می‌نویسد «بیش از آنکه در عزل و نصب‌های مختلف آقای وزیر تصمیم گیر باشند، گروه‌های فشار بیرونی برای آقای رحمانی فضلی تصمیم گیری می‌کنند و همین موضوع مشکلات متعددی را برای کشور ایجاد کرده است. نمونه‌های فراوانی وجود دارد که فقط تعویض مدیریت استان خوزستان کافی است». در واقع اعتراض نماینده اصفهانی مجلس به سیاسی کاری وزیر کشور در انتصاب شریعتی است که خود اصلاح طلبان استان نسبت به این موضوع بیش از دیگران مطلع هستند.

 

و اما استاندار خوزستان نباید به عنوان تخریب چی دولت در استان همه موضوعات را انکار و تکذیب کند چرا که حذف بودجه ۸۰ هزار میلیارد ریالی لایروبی کارون از طرف «معاون مطالعات پایه و طرح های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان» یعنی مسئول مستقیم در این زمینه رسانه‌ای شده و اگر اطلاعات حسونی زاده در این زمینه بیشتر از شریعتی نباشد، کمتر از او نیست.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *