تکریم بی نظیر زائران حسینی توسط عراقی‌ها در شرایط بد اقتصادی و جنگ

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد در مراسم دعای توسل مسجد مقدس جمکران به سخنرانی پرداخت و گفت: مسلمانان باید به خوبی از متون اسلامی استفاده کنند چرا که غیر مسلمانان از این کتب اسلامی به بهترین نحو بهره جویی می کنند.

سخنران مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: غفلت از خدا ریشه تمام بدی ها است؛ در دعای مکارم الاخلاق آمده که کسی که پشت به خدا کرد همه بدی ها به سراعش می آید؛ خدا که فراموش شود هر ظلم و جنایتی از انسان سر می زند.

وی ادامه داد: امام سجاد(علیه السلام) از خدای متعال می خواهد که رشته محبتی در دل او قرار دهد تا او را دوست داشته باشد؛ یک کشیش مسیحی و غیر مسلمان این نکات را از دعای مکارم الاخلاق استخراج کرده و در یک سخنرانی در ایران بیان کرده است.

کارشناس مذهبی رسانه ملی ابراز داشت: امام صادق(علیه السلام) در کامل الزیارات فرمودند که اگر خدای متعال می خواهد همه خوبی ها را به او بدهد، محبت خودش را در دل او قرار می دهد.

وی افزود: خدمت و محبت به دوستان اهل بیت(ع) از اقداماتی است که خشنودی خدای متعال را به همراه دارد؛ موکب هایی که از نقاط مختلف ایران و عراق در مسیر کربلا برای خدمت رسانی به زوار سالار شهیدان برپا شده است مصداق خدمت به محبان اهل بیت(علیهم السلام) هستند.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد تأکید کرد: من به حال مردم عراق غبطه می خورم که با وجود این که از نظر اقتصادی بسیار ضعیف بوده و در حال جنگ با تکفیری ها هستند، هر نوع پذیرایی که از دستشان بر می آید برای زائران امام حسین(علیه السلام) انجام می دهند.

وی ادامه داد: در سیره اهل بیت(علیهم السلام) شاهد هستیم که ایشان به فقرا و نیازمندان همیشه کمک می کردند؛ امام سجاد(علیه السلام) شب ها با صورت پوشیده برنج، گندم یا جو بر دوش خود می گذاشتند و جیره ها را در خانه فقرا تحویل می دادند.

سخنران مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: از عواملی که برای انسان محبت می آورد، احسان کردن است؛ این احسان نباید حتما به مسلمانان و شیعیان باشد؛ اهل بیت(علیهم السلام) به غیر مسلمانان هم کمک می کردند و می فرمودند که اگر این افراد شیعه بودند، آن ها را در نمک غذا هم باید شریک می کردیم.

انتهای پیام/

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *