تیم‌های ورزشی خوزستان توان رقابت مالی با تیم‌های دیگر را ندارند/ فوتبال مسجدسلیمان سازندگی خود را از دست داده است

بهروز مکوندی مربی محبوب مسجدسلیمانی‌ها پس از اینکه توانست مجوز حضور در لیگ چهاردهم را کسب کند از هدایت این تیم کنار گذاشته شد اما نتایج ضعیف نفتی‌ها با باقریان سبب بازگشت مکوندی به زردپوشان مسجدسلیمان شد اما در نهایت این تیم با مکوندی هم به لیگ آزادگان سقوط کرد.

 

بهروز مکوندی پس از سقوط نفت مسجدسلیمان از سوی رسانه‌ها به فراموشی سپرده شد. خبرنگار رهیاب طی تماس تلفنی با این مربی موفق شرایط فعلی او را جویا شد و درباره فوتبال خوزستان و مسجدسلیمان نیز با او به گفتگو پرداخت.

بهروز مکوندی

س: آقای مکوندی خبری از شما در رسانه‌ها نیست؟ جایی مشغول به کار هستید یا فعلا مربی‌گری نمی‌کنید؟

 

ج: نه کار خاصی انجام نمی‌دهم.

 

س: دوری شما از فوتبال علت خاصی دارد؟

ج: سال گذشته به دلیل عارضه قلبی که برایم به وجود آمد خودم به دنبال استراحت بودم و چند پیشنهادی که داشتیم را نپذیرفتم اما امسال پیشنهادی نداشتم و شرایطی برای کار پیش نیامد. البته اگر شرایط مهیا شود خودم مایل به حضور دوباره در فوتبال هستم.

 

س: نفت با پایان لیگ با آقای حافظی قطع همکاری کرد و با سهراب بختیاری‌زاده به توافق رسید. به نظر شما با توجه به جدایی همه بازیکنان زرد پوش، امسال می‌توانیم منتظر نتایج خوبی از نفتی‌ها باشیم؟

 

ج: سهراب بختیاری یکی از خوب‌های فوتبال خوزستان بود و من هم برایش آرزوی موفقیت می‌کنم تا بتواند آینده کاری خوبی داشته باشد و با تلاش خودش نفت را به لیگ برتر بازگرداند. من از طریق رسانه‌ها با خبر شدم که بازیکنان بنا به درخواست سهراب بختیاری‌‍زاده از این تیم جدا شدند و هنوز هم بازیکن جدیدی جذب نکردند. این مشخص نبودن تیم در فصل آینده با توجه به زمان آغاز رقابت‌ها که حدوداً ۲۵ روز دیگر است کار را برای نفت سخت‌تر می‌کند.

 

نفت از نظر کاری عقب است و مدیران باشگاه باید بازیکنان مدنظر بختیاری‌زاده جذب شوند و با استفاده از زمان باقی‌مانده تیم را مهیای رقابت‌های لیگ یک کنند. آماده کردن تیم و سازماندهی آن در فاصله زمانی ۲۰ روزه کمی سخت است.

 

س: فوتبال مسجدسلیمان در سال گذشته را چگونه دیدید؟

 

ج: «نفت» تیم محبوب و مردمی مسجدسلیمان است و همه مردم آن را متعلق به خودشان می‌دانند. این تیم تجربه لیگ برتر را داشته و به همین دلیل خیلی‌ها خواهان بازگشت نفت به جایگاه مطلوب خود است. شرایط موجود نشان می‌دهد که وزارت نفت علاقه‌ای به تیم‌داری در لیگ برتر ندارد و حمایتی از تیم نمی‌کند.

 

اگر وزارت نفت علاقه‌ای به ورزش حرفه‌ای داشت تیم نفت مسجدسلیمان را در لیگ چاردهم حمایت می‌کرد و اجازه فروش سهام نفت تهران را نمی‌داد. نفت مسجدسلیمان ۵ میلیارد تومان بدهی دارد که متعلق به زمان لیگ برتری شدن این تیم است.

 

نفت کار سختی پیش رو دارد و به نظرم اگر بازهم این تیم لیگ برتری شود، مشکلات قبلی در این تیم به وجود می‌آید. نگاه وزارت نفت، نگاه قهرمانی نیست. نفتون مسجدسلیمان هم به دلیل شرایط سخت مالی نتوانست به لیگ دو صعود کند و مابقی تیم‌ها فعالیت دائم و همیشگی را ندارند و برای یک دوره از مسابقات تشکیل می‌شوند.

 

سازندگی بازیکن فوتبال در مسجدسلیمان از بین رفته و امیدوارم باشگاه‌ها به استعدادیابی و معرفی بازیکن به تیم‌های اصلی مسجدسلیمان بپردازند. ضمن اینکه خود نفت هم در لیگ یک مشکل مالی ندارد اما نگاه این تیم به فوتبال پایه، مطلوب نیست و به فکر پیشرفت این مقطع نیستند. در واقع این تیم‌ها برای جذب بازیکنان شرکتی و غیر شرکتی تشکیل شدند و می‌خواهند تیم فقط در حد استان بازی کند مانند تیم امید نفت به لیگ دو صعود کرد اما از آنها خواستند که در لیگ دو حضور پیدا نکنند و فقط در استان حضور داشته باشند.

بهروز مکوندی

س: عملکرد تیم‌های خوزستانی در فصل نقل و انتقالات را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

 

ج: امیدوارم استقلال خوزستان به دلیل نمایندگی از فوتبال ایران در آسیا تیمش را با جذب بازیکنان با کیفیت و مناسب از نظر مالی تیم را تقویت کنند و شرایط بهتری در فوتبال داشته باشیم. به نظر می‌رسد این تیم بیشتر سعی به استفاده از بازیکنان کم نام و نشان و با انگیزه دارد و می‌خواهد مانند شرایطش در سال گذشته در لیگ شانزدهم حاضر شود.

 

فولاد تغییرات اساسی داشته ولی در کل مشکلی که در استان داریم این است که به دلیل شرایط خاص آب و هوایی بازیکنان ملی پوش علاقه‌ای به حضور در فوتبال خوزستان ندارند و خود بازیکنان استان هم به محض مطرح شدن به فکر مهاجرت به تیم‌هایی هستند که بتوانند شرایط آنها را از نظر مالی فراهم کنند.

 

تیم‌های خوزستانی از نظر مالی توان رقابت با تیم‌های دیگر را ندارند، میزان قراردادهای امسال را اطلاع ندارم اما به نظرم اگر این قراردادها را مقایسه کنیم می‌بینیم که با شرایط سخت موجود در خوزستان پول کمتری برای جذب و نگهداری بازیکنان هزینه شده است. این مهم‌ترین دلیلی است که ما نمی‌توانیم بازیکنان مطرح را جذب کنیم و اگر از نظر کیفیت بازیکنان به دنبال رقابت هستیم باید از نظر مالی باشگاه‌ها را تقویت کرد.

 

س: نکته خاصی اگر مدنظرتان است، بفرمائید.

ج: نکته خاصی نیست و فقط از شما به دلیل این مصاحبه تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *