ثواب زیارت قبر حضرت عبدالعظیم برابر با زیارت قبر مام حسین(علیه السلام) است

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام المسلمین حسینی قمی شب گذشته در جمع نمازگزاران مسجد مقدس جمکران، با اشاره به اینکه نیمه شوال با شهادت حمزه عموی پیامبر (صلی الله علیه و آله) و شهدای جنگ احد و وفات حضرت عبدالعظیم حسنی است، اظهار کرد:  در خصوص شخصیت حضرت عبدالعظیم حدیثی روایت شده است که زیارت قبر آن حضرت در شهر ری ثواب زیارت امام حسین(علیه السلام) را دارد.
وی ادامه داد: امام رضا(علیه السلام) نیز در حدیثی می‌فرمایند هر کس قبر ایشان را در ری زیارت کند بهشت بر او واجب می‌شود و بنابراین نباید از ثواب زیارت این شخصیت والا مقام غفلت کنیم.
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه حضرت عبدالعظیم از راویان جلیل القدر و محدثین والامقام است، ابراز کرد: این حضرت بارها به محضر ائمه (علیهم السلام) رسید و عقاید خود را برای آنان تبیین کرد. در زمان امام هادی(علیه السلام) وی بیش از ۸۰ سال داشت، ولی در کمال ادب و احترام عقایدش را به امام زمانش عرضه کرد و امام نیز عقاید ایشان را تایید کردند.
حسینی قمی خطاب به دانش آموزان و دانشجویان گفت: در ایام تابستان که از تحصیل فارغ هستید حتماً کتاب‌های علمای بزرگ را که در موضوعات اعتقادی نوشته شده با گرفتن نظر از یک کارشناس تهیه کرده و مطالعه کنید. تفسیر قرآن و نهج البلاغه بخوانید، تابستان برای دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب وقت تعطیلی نیست، بلکه فرصتی است که مدل مطالعاتی افراد عوض شده و از تمام فرصت‌ها استفاده شود.
استاد حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه حضرت حمزه در نیمه شوال در جنگ احد به شهادت رسیدند، اظهار کرد: پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) لقب حمزه به معنای شیر را به وی دادند و از ایشان به عنوان سید الشهدا یاد می‌کردند.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *