جابجایی مسئولین واحدها با هدف بهبود عملکرد شهرداری انجام شد/ اداره آب و فاضلاب به وظیفه ذاتی خود در خصوص فاضلاب رسیدگی نمی کند /شهرداری عزم جدی برای مبارزه با زمین خواری دارد

عبدالله قاسمی شهردار مسجدسلیمان و عضو سابق چهارمین دوره  از شورای شهر مسجدسلیمان در گفتگو با خبرنگار آسماری به بیان برنامه ها و اولویت های کاری خود پرداخت.

 

درابتدای این گفتگو قاسمی علت جابجایی های اخیر در مسئولین واحد های شهرداری را مشکلات ساختاری شهرداری و عدم بکارگیری نیروها در پست های تخصصی عنوان کرد و گفت:برخی همکاران ما در شهرداری در پست هایی مشغول کار بودند که عملا هیچ سنخیتی با تخصص آنها نداشت و لذا بمنظور بهبود عملکرد شهرداری و پاسخگویی بهتر به شهروندان این جابجایی ها انجام شد که طبق نظرسنجی که ازشهروندان مراجعه کننده به شهرداری داشته ایم  در روند عملکرد شهرداری اثر مثبتی داشته است.

 

قاسمی در رابطه با بازدید های روزانه خود از مناطق محروم شهرستان اظهار داشت: سعی ما براین است تا یک توسعه متوازن بین محلات کمتر توسعه یافته و سایر مناطق  شهرستان برقرار کنیم و به همین منظور نگاه ویژه ای  به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته شهرستان خواهیم داشت.

 

وی افزود: بنده به عنوان شهردار محل کار خود را اتاق مدیریت شهرداری نمی دانم بلکه معتقدم محل کار من باید کارگاه ها و پروژه های فعال در سطح شهر باشد چرا که با سرکشی و حضور در محل اجرای پروژه ها می توانیم در روند خدمت رسانی به شهروندان و توسعه شهرستان مثمر ثمر باشیم.

 

عبدالله قاسمی با تاکید بر اینکه حقوق پرسنل شهرداری باید بموقع پرداخت شود گفت: اولین گام ما برای پرداخت بموقع حقوق پرسنل کاهش هزینه های نابجا و اضافی شهرداری است کما اینکه طی یکماه گذشته توانستیم یک ماه حقوق معوقه پرسنل را پرداخت کنیم و درتلاشیم طی روزهای آینده یک حقوق معوقه دیگر پرسنل را پرداخت کنیم.

 

شهردار مسجدسلیمان پرداخت حق عوارض چاه های نفت به شهرداری را کمکی مهم در راستای  کاهش مشکلات مالی شهرداری دانست و عنوان داشت: متاسفانه پرداخت حق عوارض چاه های نفت که حق شهرداری وشهروندان است تاکنون به نتیجه ای نرسیده و در این خصوص با امام جمعه محترم شهرستان, فرماندار و نماینده شهرستان , مسئولین قوه قضائیه در شهرستان پیگیری هایی داشته ایم که امیدواریم به نتیجه برسد.

 

عبدالله قاسمی یکی از اولویت های کاری شهرداری را مبارزه با زمین خواری بیان کرد و گفت: یکی از اولویت های شهرداری مسجدسلیمان مبارزه با زمین خواری و جلوگیری ازساخت و ساز غیر مجاز است که در همین راستا و با توجه به حساسیت موضوع  کمیته مبارزه با زمین خواری در مسجدسلیمان تشکیل شده که مصوبات خوبی هم تاکنون داشته است.

 

وی افزود: طی روزهای اخیر از چندین مورد زمین خواری و ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان جلوگیری شده که از جمله آنها می توان رفع تصرف زمینی به مساحت سه هزار متر در منطقه نمره یازده و تخریب ساخت و ساز غیر مجاز در پارک منطقه نصیر آباد  را نام برد که نشان از عزم جدی شهرداری برای مبارزه با پدیده شوم زمین خواری در مسجدسلیمان دارد.

 

وی در رابطه با صدور سند مالکیت برای منازل مسکونی گفت: اداره راه و مسکن و شهرسازی به عنوان نماینده دولت فرآیند صدور سند مالکیت برای منازل بدون سند شهرستان را انجام می دهد و شهرداری هم در این خصوص همکاری لازم را خواهد داشت.

 

 

شهردار مسجدسلیمان با انتقاد از ناهماهنگی بین اداره آبفا و شهرداری تصریح کرد: متاسفانه اداره آب و فاضلاب مسجدسلیمان هیچگونه همکاری با شهرداری نداشته و بدون مجوز اقدام به حفاری خیابان هایی می کند که کمتر یکسال پیش به سختی بودجه آسفالت این خیابان ها تامین و آسفالت شده اند.

 

قاسمی افزود: اداره آب و فاضلاب به وظیفه ذاتی خود در خصوص فاضلاب رسیدگی نمی کند و مردم برای مشکلات فاضلاب خود به شهرداری مراجعه می کنند,علاوه بر این زیرساخت های شهری بوسیله لوله های بی کیفیت آب شهری دچار تخریب می شوند.

 

شهردار مسجدسلیمان از افزایش سرانه فضای سبز تا پایان سال جاری خبر داد و عنوان داشت: درراستای افزایش سرانه فضای سبز شهری تعداد ۱۲ عدد بوستان محله ای تا پایان سال جاری احداث خواهد شد.

 

وی در رابطه با پارک ۱۱هکتاری روبروی ترمینال ولی عصر(عج) گفت:در تلاشیم تا این پارک بزرگ در هفته دولت پیش رو به عنوان هدیه ای ماندگار از سوی نظام جمهوری اسلامی به مردم مسجدسلیمان به بهره برداری برسد.

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *