جنگل های مصنوعی منطقه تمبی در آتش سوخت+تصاویر

 

به گزارش آسماری,به تدریج با شروع فصل تابستان گرمای هوا به اوج خود می رسد؛ این موضوع البته در خوزستان زودتر از فصل تابستان شروع می شود و در این فصل نیز گرما بیش از پیش خود را نمایان می کند اما آنچه که با موج گرما در استان خوزستان ذهن ها را به خود مشغول می کند فصل آتش سوزی ها در این موقع از سال است.

 

موج آتش سوزی ها طی روزهای اخیر بخش ها عظیمی از مراتع و جنگل های استان را تبدیل به خاکستر کرده است.در روزهای گذشته جنگل های پارک ملی کرخه , نخلستان های طویشه آبادان و امروز هم  برای چندمین بار  در مسجدسلیمان مراتع و جنگل های مصنوعی منطقه تمبی در حوالی مسجدسلیمان دچار حریق و تبدیل به خاکستر شد.

 تصاویر :هوشنگ عالی نسب 

جنگل ها ومراتع اطراف مسجدسلیمان طی دو ماه گذشته به دفعات دچار حریق شده که متاسفانه بدلیل عدم برخورداری دستگاه های مربوطه از وسائل و تجهیزات اطفاء حریق بخش عظیمی از پوشش گیاهی منطقه از بین رفته است.

 

 

آتش سوزی ظهر  امروز در منطقه تمبی با کمک مردم منطقه,آتش نشانی و کمک انجمن های مردم نهاد پس از چند ساعت تلاش با استفاده از تجهیزات ابتدایی اطفاء حریق کنترل شد.

 

در تمامی این آتش سوزی ها در مناطقی که امکان تردد خودروی آتش نشانی میسر نیست کنترل آتش بوسیله نیروهای مردمی و با وسائل ابتدایی  اطفاء حریق صورت می گیرد.

 

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *