جنگ اقتصادی آبرو ریزی دیگری برای آمریکا به دنبال دارد / نیروهای کارآمد کشور وقت خود را در بازی‌های سیاسی تلف نکنند/اگر ملت وارد اقتصاد شود ظرف ۱۰ سال جزء ۱۰ کشور اول دنیا می‌شویم

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکا جنگ اقتصادی راه انداخته چون از پس جنگ نظامی برنمی‌آید، افزود: آقای ترامپ خبرندارد که ملت ایران دست خالی در مقابل صدام با کلی حمایت توانست پیروز شود.

 

به گزارش آسماری, دکتر محسن رضایی طی سخنانی در بازدید از پتروشیمی مسجدسلیمان با بیان اینکه اجرای این پروژه نماد خیلی از چیزها می‌تواند باشد، اظهار کرد: با توجه به اینکه شرایط کسب‌وکار در کشور مهیا نیست حدود ۲۰ سال برای اجرای این پروژه تلاش کردیم تا بتوان فضای کسب‌وکار و امکانات جدید را در این شهر مهیا کنیم.

 

 وی عنوان کرد: این‌گونه نیست که آمریکا بتواند تمام درهای دنیا را به روی ایران ببندد ما پیش از برنامه برجام، دقیق و زمان‌بندی برای اجرای این پروژه پیش رفتیم.

 

رضایی با بیان اینکه با بهره‌برداری از فاز یک پروژه پتروشیمی مسجدسلیمان تعداد ۳ هزار تن اوره و حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تن آمونیاک در روز تولید می‌شود، گفت: در این پروژه نزدیک به ۵ هزار نفر فرصت شغلی نیز به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

 

وی بیان کرد: در حال حاضر ایران و چین نیز یک پروژه اقتصادی را در این منطقه آغاز کرده اند که الگویی از استقلال در برابر قدرت های سلطه گر است.
سرلشگر رضائی افزود: این پروژه در واقع صلح در مقابل جنگ و همچنین دوستی در مقابل دشمنی است. 

 

وی با تأکید بر اینکه ما قادر هستیم ایستادگی کنیم و سرپای خود بایستیم، عنوان کرد: به همه گروه‌های سیاسی در ایران توصیه می‌کنم که نیروهای کارآمد کشور وقت خود را در این بازی‌های سیاسی تلف نکنند آن وقت است که کشور گلستان می‌شود.

 

رضایی با اشاره به سیاست‌های اخیر دولت آمریکا بیان کرد: دولت آمریکا یک‌بار دیگر تصمیم گرفته است که با ملت ایران زورآزمایی کند آمریکا ظرف ۴۰ سالی که از عمر انقلاب می‌گذرد بارها این کار را کرده است اما نه از رو می‌رود و نه خجالت می‌کشد و از شکست‌های پی‌درپی خود عقب‌نشینی نمی‌کند.

 

وی با بیان اینکه آمریکا جنگ اقتصادی راه انداخته چون از پس جنگ نظامی برنمی‌آید، افزود: آقای ترامپ خبر ندارد که ملت ایران دست‌خالی در مقابل صدام با کلی حمایت توانست پیروز شود.

 

رضایی گفت: آمریکا در برابر اروپا، چین و روسیه یک‌تنه ایستاده و از برجام خارج شده و به توصیه‌های آن‌ها هم گوش نمی‌کند.

 

وی با انتقاد از وضعیت مصرفی کشور بیان کرد:  حتی اگر جنگ اقتصادی هم وجود نداشته باشد به‌جایی نمی‌رسیم چه برسد به اینکه ما مقابل یک جنگ اقتصادی هم باشیم.

 

رضایی عنوان کرد: هدف اول جنگ‌های اقتصادی ناامیدی و سپس کم کردن اعتماد مردم به نظام است تا مردم ایران نسبت به آینده مأیوس شوند.

 

وی گفت:  مردم ایران در انقلاب و دفاع مقدس ثابت کردند که انقلاب با تکیه بر امید و اعتماد به نفس و اعتماد به خدا و نصرت الهی می شود بر تمام سختی ها غلبه کرد با این سرمایه عظیم الهی و معنوی انقلاب پیروز شد.

 

رضایی با تأکید بر اینکه با حرف نمی‌شود پیروز شد و یا امیدآفرینی کرد، بیان کرد: باید در عمل هم به مردم نشان دهیم  دست از این قوم‌گرایی‌ها در تبلیغات، صداوسیما و رسانه‌ها برداریم.

 

وی با بیان اینکه ممکن است در آینده فروش نفت از ۲ میلیون بشکه به یک‌میلیون بشکه کاهش پیدا کند گفت: اکنون جنگ روانی در کشور راه انداخته اند تا بودجه استانداری‌ها کاهش پیدا کند.

 

رضایی افزود: ممکن است درآمد ایران از نظر ریالی خیلی تغییر زیادی نکند اما مسئله این است که بودجه نظام و دولت محدود است و باید برای ایجاد ثروت عظیم میدان را برای حضور مردم به خصوص جوانان  مهیا کنیم.

 

وی عنوان کرد: ملت در اقتصاد راه نیفتاده اما چنانچه راه بیفتد به طور حتم  ظرف  ۱۰ سال جزء ۱۰  کشور اول دنیا می‌شود.

 

رضایی گفت: ملت ایران اقیانوسی است که اگر متلاطم شود کشتی‌های بزرگ باید لنگر بیندازند، ترامپ که قایق کوچکی است و این طوفان عظیم آن را با خود خواهد برد.

 

 

 

 

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *