حقوق های نامتعارف در شهری با محرومیت های نامتعارف

بحث حقوق ها و پاداش های نجومی و نامتعارف رو به روز داغ تر می شود و هر روز که می گذرد زوایای جدیدی از این خیانت برخی مدیران به بیت المال برملا می شود.

 

البته در بین این مدیران متخلف هستند کسانی که تخلف وبی توجهی به قانون را به فرزندانشان هم سرایت داده اند و بجای عذر خواهی ازملت با پررویی تمام تخلف پدر خود را از تریبون خانه ملت حمایت می کنند.

 

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود بعد از اقامه نماز عیدسعید فطر به موضوع حقوق های نجومی اشاره نمودند وایشان فرمودند: این برداشت‌ها نامشروع است، این برداشت‌ها گناه است، این برداشت‌ها خیانت به آرمانهای انقلاب اسلامی است. قطعاً در گذشته کوتاهی‌هایی شده است، غفلتهایی شده است، بایستی جبران بشود؛ این‌جور نباشد که ما سروصدا بکنیم و بعد قضایا را تمام بکنیم و بکلّی به دست فراموشی بسپریم؛ باید دنبال بشود. ؛ باید با جدیّت دنبال بشود؛ دریافتهای نامشروع باید برگردانده بشود، و اگر کسانی بی‌قانونی کرده‌اند مجازات بشوند، و اگر سوءاستفاده‌ی از قانون هم شده است بایستی اینها را از این کارها برکنار بکنند؛ اینها کسانی نیستند که لیاقت این را داشته باشند که در این مراکز قرار بگیرند.

 

بی لیاقتی مدنظر رهبر انقلاب در مورد این دست از مدیران را می توان به عینه در مسجدسلیمان دید.مسجدسلیمانی که حقوق برخی مدیرانش ۳۰ و ۳۵ میلیون تومان است و برای شهروندان سوال است که آیا مدیری که این حقوق را ازبیت المال گرفته و می گیرد برای مسجدسلیمان محروم چه کرده که خود را مستحق دریافت چنین مبلغی از بیت المال می داند ؟

 

مدیرغیربومی که حقوق ۳۵ میلیون تومانی می گیرد چگونه بیماری های تنفسی مردم ناشی از خروج مواد سمی از فیلترهای یک کارخانه را درک می کند؟

 

حقوق ۳۰میلیونی اجازه می دهد که آقای مدیر درد ورنج چندین ساله ساکنان مناطق آلوده مسجدسلیمان ,نبود حداقل امکانات بهداشتی,نبود امکانات اولیه رفاهی, خودکشی جوانان و صدها گره دیگر مسجدسلیمان را لمس کند؟

 

دریافت های نامتعارف نتیجه اش می شود اشتغال غیربومی ها در شهری که نرخ بیکاری ۴۴ درصدی دارد و مدیری که برای کاهش نرخ بیکاری مسجدسلیمان نه تنها تلاشی نمی کند بلکه کارگران تنها کارخانه شهر را اخراج می کند و کانون گرم خانواده ای متلاشی می شود.

 

پی نوشت: هستند مدیرانی که برای رفع محرومیت های مسجدسلیمان در تلاشند اما خواهان برخورد قاطع با مدیرانی هستیم که حقوق های نامتعارف گرفته و فقط دوران مسئولیت خود را سپری می کنند.

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *