حق ائمه اطهار(علیهم السلام) تبعیت ما از ایشان است

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری امشب پیش از قرائت دعای توسل در مسجد مقدس جمکران با بیان این که ماه ذی‏‏ القعده، ماه زیارتی امام رضا(علیه السلام) است، گفت: یکی از بهترین اعمال در این ماه پر برکت، زیارت امام رضا(علیه السلام) است و هر کس که نمی تواند به مشهد مقدس سفر کند، حضرت معصومه(سلام الله علیها) را به نیابت امام رضا(علیه السلام) زیارت کند.
وی ادامه داد: برخی تصور می کنند تا دستشان به ضریح نرسد، زیارتشان قبول نشده است، در حالی که اگر از همین جا هم به ائمه(علیهم السلام) سلام بفرستید، زیارت شما قبول است؛ حق اهل بیت(علیهم السلام) این است که طهارت ایشان را باور کنیم و به خوبی آن ها را بشناسیم.
ماندگاری ادامه داد: خداوند متعال اهل بیت(علیهم السلام) را پاک آفریده و حق این معصومین تبعیت است؛ امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) نیاز به این ندارد که کسی بگوید قربانت شوم، اما ماهواره نگاه کند و بدون چادر به مسجد مقدس جمکران مشرف شود؛ هر کس ایشان را  دوست دارد باید از آن ها تبعیت کند.
رییس مؤسسه روایت سیره شهدا افزود: شفاعت کامل شامل کسی می شود که از خدای متعال و اهل بیت(علیهم السلام) تبعیت کند؛ شفاعت کامل این است که اهل بیت(علیهم السلام) ما را به کنار خودشان در بهشت ببرند، نه این که فقط ما را به بهشت راه بدهند.
وی بیان داشت: سه گروه در بهشت معصوم نیستند اما در کنار اهل بیت(علیهم السلام) جای دارند، که نخستین آن ها شهدا هستند؛ صالحان و کسانی که آلوده نشده اند گروه دوم بوده و گروه سوم کسانی هستند که از اهل بیت(علیهم السلام) تبعیت کنند.
کارشناس مذهبی رسانه ملی ابراز داشت: شیطان و لشگر شیطان سه جنگ راه انداخته اند تا اهل بیت(علیهم السلام) نتوانند امام و جلودار ما باشند؛ در نخستین این جنگ ها قصد می کنند که امامان معصوم ما را بکشند که راه های مقابله با آن را جهاد اصغر می نامند.
وی اظهار داشت: در میدان جهاد اصغر نمره یاران امام حسین(علیه السلام) عالی شد و یاران امام روح الله نیز عالی بود؛ برخی در ایام جنگ حتی یک روز هم به جنگ نرفتند؛ مادری سراغ دارم که ۱۳ محرم از او شهید و پدر بزرگی نیز ۲۱ نفر از نزدیکانش شهید شدند؛ در روز قیامت این افراد به حق خود خواهند رسید.
حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری گفت: جنگ دیگری که شیطان علیه ما به راه انداخته، جنگ با نفس است که مقابله با آن را جهاد اکبر گویند؛ متأسفانه جمله «دلم می خواهد» در جامعه ما زیاد شده و این جمله یعنی این که فرد از نفسش تبعیت می کند و حرف امامش را زمین می زند. وی ادامه داد: به زائر امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) می گوییم که خواهر من در مسجد مقدس جمکران حجابت را رعایت کن، اما این خواهر می گوید که دلم می خواهد؛ آقایان مسؤول آیا شما دلتان می خواهد که زیر میزی بگیرید و به بیت المال دست درازی کنید؟ پس تبعیت از امام زمان(عج) کجا می رود؟
سخنران مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: لباس زن ها و مردها روز به روز بی حیاتر می شود؛ خواهر و برادر من، شما محب امام زمان(عج) هستید پس چرا پوششتان را از غرب می گیرید؟ جوانان بهترین لباس روز را بپوشند، اما لباسی نپوشند که بی حیایی باشد.
وی تأکید کرد: خوراک و رژیم غذایی ما هم غربی شده است؛ دین مبین اسلام بهترین غذاهای مقوی را سفارش کرده اند، اما متأسفانه به غذاهای سرطان زای فست فودی روی آورده ایم؛ برخی تازه به دوران رسیده ها با خوردن غذاهای فلان شرکت غربی خودنمایی می کنند.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *