خوزستان لطمه ببیند، تمام کشور لطمه می‌خورد/ شرایط جدید استخدام وزارت نفت ظلم به مردم خوزستان است

آیت‌الله سید ابوالحسن حسن‌زاده در گفتگو با خبرنگار رهیاب اظهار داشت: ما از مجموعه وزارت نفت انتظار داریم که نسبت به استان خوزستان که بزرگترین منابع نفتی و گازی کشور را دارد امتیازات قائل شوند و این امتیازات به مقتضای عدالت و انصاف است.

وی با اشاره به مسجدسلیمان که نمونه روشنی از عدم توسعه بواسطه خام فروشی است، در حالی‌که روزگاری شهر اولین‌ها نامیده می‌شد، افزود: علاوه بر آلودگی زیست‌محیطی که حضور شرکت نفت در خوزستان برای مردم استان دارد آسیبی که به کشاورزی، دامداری و صنایع سنتی استان دارد، به مراتب بزرگ‌تر است. این به این معنی است که با استخراج یک چاه نفت، کشاورزی یک کشاورز تحت تأثیر قرار می‌گیرد و بعد از مدتی به دلیل آن‌که ما فرآورده نداریم و خام‌فروشی می‌کنیم استان از توسعه باز می‌ماند.

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه مسئولان وزارت نفت استان‌هایی را که منابع نفتی دارند مورد توجه قرار دهند، عنوان داشت: در موضوع استخدام در دو جا ما با مسئولان وزارت نفت بحث داریم که ابتدا دانشجویان دانشکده نفت هستند که باید اولویتی به آنها داده شود و مورد دیگر هم تمام مردم استان هستند. 

وی با بیان اینکه در بخش تخصصی باید با تربیت نیروهای متخصص از نیروهای بومی استفاده کرد و در بخش غیر تخصصی هم که استفاده از عموم نیروهای بومی راحت تر است، گفت: این بهانه که یک معدل بالایی را قرار بدهیم که فقط شهرهای برخوردار بتوانند از این شرایط استفاده کنند قطعا این ظلم به مردم خوزستان است و نمی‌تواند توسعه را در استان خوزستان به وجود بیاورد.

آیت الله حسن‌زاده با بیان اینکه قطعا وقتی خوزستان لطمه ببیند تمام کشور لطمه خواهد خورد، اظهار داشت: انتظار این است که مسئولان وزارت نفت با درایت و تدبیر و عدالت و انصاف بیشتری این مسئله را دنبال کنند و ما شاهد جبران کوتاهی مسئولان وزارت نفت در این زمینه باشیم.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *