درس امام حسین (ع) شكست مرزهای جغرافیایی و فتح دلهاست

اين مراسم صبح امروز با حضور صدها نفر از مديران ، روسا و پرسنل دواير دولتي شهرستان در مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) نفت برگزار گرديد .

 

به گزارش آسماری به نقل از روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان ، طي اين مراسم پرشور مذهبي ، در ابتدا زيارت عاشورا توسط حجت الاسلام بيرق دار قرائت و سپس حجت الاسلام اميني امام جمعه شهرستان به روضه خواني و ذكر مصيبت هاي قيام كربلاء پرداخت .

 

حجت الاسلام صادق اميني با عنوان اينكه براي ايران اسلامي باعث افتخار است كه امروز پرچمدار اسلام ناب محمدي (ص) و رهروي واقعي امام حسين (ع) است گفت : هم اينك در مدينه زادگاه اين امام بزرگوار توسط وهابيون بساط بزم و آواز و شادي برپاست اما در سرزمين شيعه ي ما نه تنها خيابان ها و ميادين بلكه دلها همه عزادار و سياه پوش امام حسين (ع) است .

 

وي ادامه داد : درس امام حسين (ع) در ۱۴۰۰ سال پيش ، دل كندن از دنيا و رسيدن به خدا است و فلسفه ي قيام ايشان مبارزه با ظلم و جاري كردن كلام خدا بود .

 

وي همچنين با اشاره به كشتار بي رحمانه ي مسلمانان در ميانمار و سكوت مجامع جهاني در اين خصوص گفت : در ميانمار دهها هزار مسلمان بي گناه را به صرف اعتقادشان مي كشند ، كودك خردسال را سر مي برند و به زنانشان تجاوز مي كنند اما هيچ صدايي از مجامع به اصطلاح حقوق بشر بلند نمي شود چرا كه آنها به خدا و مبارزه با ظلم اعتقادي ندارند .

 

وي در پايان سخنان خويش به بيان روضه و مصايب قيام كربلاء پرداخت . پس از آن مراسم نوحه خواني و سينه زني با شور بسيار توسط عزاداران ابي عبدالله الحسين (ع) برگزار شد . 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *