در فضای سیاسی باید مرزبندی وجود داشته باشد که متاسفانه در مسجدسلیمان آن گونه که باید این مرز بندی ها وجود ندارد/ سایه شوم جنگ نه تنها از سر ملت ما برداشته نشده بلکه بیشتر هم شده است/ در بختیاری به ترویج وقف نیاز داریم

 

به گزارش آسماری,حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تسلیت اربعین حسینی گفت زیارت اربعین ستون ولایت است و راه را به شیعیان نشان می دهد.

 

 وی گفت: ماه محرم و صفر ماه دلدادگی به ابا عبدالله(ع) است و خدمات مردم در این ماه بی پاداش نخواهد ماند.

امام جمعه مسجدسلیمان با تقدیر از زحمات مردم و بعضی از دستگاههای اجرایی در برپایی موکب بختیاری در مرز چذابه گفت: امیدواریم هر سالی که می گذرد بتوانیم بهتر و پرشورتر از قبل این موکب ر ا برپا نماییم.

 

خطیب نماز جمعه مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان با اشاره به حفظ و تقویت روضه های خانگی گفت: بعضی از ریش سفیدان ایل ما با ۷۰ سال سن بیش از ۱۰۰۰ مراسم فاتحه خوانی رفته اند اما تا کنون یک روضه برای ابا عبدالله در خانه اش برگزار نکرده است.

 

وی ادامه داد: وقتی حضرت زینب(س) با دستان بسته و لبان تشنه در کاخ یزید روضه برگزار می کند بعد مایی که در مسجدسلیمان تمام شیعه زندگی می کنیم نتوانسته ایم یک روضه در خانه امان برگزار نماییم وی گفت: عمق این روضه ها بصیرت افزایی و آگاهی بخشی است و هر جا آگاهی باشد انقلاب پیش رفته است…

 

امام جمعه مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برجام گفت: ۸۰ میلیون نفر به این نتیجه رسیده اند مذاکره با آمریکا چیزی نصیب کشور نمی کند و علاوه بر آن تهدیدها را هم بیشتر کرده است، سایه شوم جنگ نه تنها از سر ملت ما برداشته نشده بلکه بیشتر از گذشته هم شده است.

 

وی با اشاره به استعفای سعد حریری در عربستان اظهار کرد:حوادث منطقه همگی بوی توطئه برعلیه ایران و مرکز تشیع می دهد که اگر اگاه باشیم و با هم باشیم شکست نخواهیم خورد و خوشبختانه ایران اسلامی با بهره مندی از رهبری بیدار و بصیر همدلی مان را با دوستان مان حفظ می کنیم و در مقابل این توطئه ها شکست نخواهیم خورد .

 

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در فضای سیاسی باید مرزبندی وجود داشته باشد که متاسفانه در مسجدسلیمان آن گونه که باید این مرز بندی ها وجود ندارد  وریشه آن هم این است که عقلانیت ضعیف و عاطفه بسیار قوی است، همه می خواهند همدیگر را داشته باشند و کسی را از خود ناراحت نکنند . راه خدا راه پررنجی است نباید بترسیم از اینکه جامعه به ما پشت کند و تنها شویم اگر ولی ما امام حسین(ع) است ببینید با او چه کردند اما این امام حسین بود که در تاریخ برجسته شد.

 

امام جمعه مسجدسلیمان با اشاره به هفته کتاب خوانی گفت: کتاب خوانی واجب دینی و وظیفه ملی است اما در رویکرد به تجملات در زندگی مان گوی سبقت را ربوده ایم اما از حیث رویکرد به کتاب وضع مطلوبی نداریم  و در طول روز فرصت سوزی و اتلاف وقت می کنیم اما زمانی را برای مطالعه در نظر نمی گیریم اینها برای یک ایرانی با این قدمت تاریخی شایسته نیست.

 

وی با اشاره به روز وقف گفت:گرامی می داریم این روز را که طبق فرموده موسی ابن جعفر(ع) خداوند زمین را وقف انسان ها کرد و باید شما هم بخشی از دارایی خود را وقف کنید.مسلمانان بختیاری از  قبل از اسلام دست و دل باز بوده اند, ما در بختیاری هایمان به ترویج وقف نیاز داریم نباید فقط در فاتحه خوانی ها خرج کنیم.

 

حجت الاسلام امینی عنوان داشت:فضای خوبی در کشورمان داریم و آرامش در مملکت برقرار است ایران اگر به خودباوری برسد و جوانان و سرمایه هایش را باور کند می شود همان اقتصاد مقاومتی که رهبری فرمودند و بیش از گذشته به آرمان بزرگ مان که جهانی کردن اسلام است نزدیک تر خواهیم شد.

 

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *