در موضوع کارخانه سیمان حق با کارگران است و مشکل اصلی سیمان کارون ریشه در نظام سرمایه داری مدیران آن دارد

 

به گزارش آسماری,حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های نماز جمعه با اشاره به افزایش  فساد و دیگر مشکلات و ناهنجاری های جامعه  گفت:ریشه و علت مشکلات امروز بشریت فراموش شدن خداوند بین مردم است.

 

وی افزود:برخی مردم تنها هنگامی که مشکلی دارند به مسجد می روند و این بدلیل مشکلات فرهنگی ماست اما امیدمان به حوزه های علمیه کشور و حوزه های منطقه مان است که به برکت جمهوری اسلامی دارند در منطقه فعالیت می کنند.

 

وی اظهار داشت:یکی از مهم ترین علل عقب افتادگی سرزمین ما نبود عالم دینی, مسجد و منبر در بین مردم است و ذهن و فکر مردم بدست خواصی بوده که از روحانیت دور بودند و با افراد بی نماز و روزه مرتبط بودند اما ما روحانیون پرورش یافته حوزه علمیه همین شهر هستیم و عهد بسته ایم که با مردم مان صادق باشیم و برای خدمت به مردم تلاش کنیم.

 

حجت السلام امینی ادامه داد:طی صد سال گذشته و بویژه در دوره پهلوی  به بختیاری و لر خیلی آسیب رساندند و بین بختیاری و روحایت فاصله انداختند و در منطقه ما هم حضور انگلیسی ها اوضاع را بدتر کرد.

 

امام جمعه مسجدسلیمان با اشاره به روزجهانی مساجد گفت: پی ریزی فرهنگی, اقتصادی و معیشتی مملکت آنچنان که باید بر مبنای مسجد و قرآن نیست. مسجد و نماز جمعه است که به دفاع از مردم به میدان می آید همانند  انقلاب اسلامی که از مساجد آغاز شد اما اقتصادمان از مسجد  نبود.

 

وی ادامه داد:آغازگر اقتصاد غربی دولت پس از جنگ بود که فرزندان مسئولین وارد اقتصاد شدند و اینگونه شد که می بینیم کارگران ما چند ماه حقوق نمی گیرند.

 

امینی تصریح کرد:کارخانه سیمان کارون یک جلوه از نظام سرمایه داری است که چند سالی است اوقات مان را تلخ کرده است. ۱۴ سال پیش با کمک حجت الاسلام حاجتی امام جمعه وقت مسجدسلیمان در اولین اقدام تلاش کردیم و ساختار شورای کارگری سیمان کارون که یک ساختار غیرکارگری بود را تغییر دادیم و شورایی تشکیل دادیم که برآمده از ۵۰۰ نفر پرسنل کارخانه باشد.

 

وی عنوان داشت: برعلیه حقوق ۳۵ میلیونی مدیر کارخانه که پروازی بود در تریبون نماز جمعه  فریاد زدیم و بر علیه اداره کار که حقوق کارگران  را پیگیری نمی کرد صحبت کردیم. برای دیدار با سهامدار کارخانه چند بار وقت گرفتم تا خواسته قانونی و به حق کارگران را به گوش شان برسانم اما وقت ملاقات ندادند و امروز با قطعیت می گویم که در موضوع کارخانه سیمان صد در صد حق با پرسنل و کارگران است و مشکل اصلی این کارخانه ریشه در نظام سرمایه داری غربی مدیران آن دارد.

 

حجت السلام امینی خاطرنشان ساخت:متاسفانه برخی افراد در فضای مجازی حرفهای خلاف واقع می زنند و به امام جمعه و فرماندار که بارها مشکلات پرسنل کارخانه را پیگیری کردیم تهمت می زنند.در بین همین کارگران برخی ها اخلاق انگلیسی  و منافقانه دارند و از یک سو از کارگر حمایت می کنند و از سوی دیگر با سهامدار ارتباط دارند ما هرچه ضربه می خوریم از خودمان است.

 

نماینده ولی فقیه در مسجدسلیمان با تبریک هفته دولت تاکید کرد:آنچه که از دولت دوم آقای روحانی  انتظار داریم این است که با بهره گیری از تجربه برجام که البته  با برجام آبروی آمریکا را خواهیم برد در چهار سال آینده نگاه و توجه مان به شعار سال و تولید و اشتغال ملی باشد و از نظام سرمایه داری دور شویم.

.

 

 

امام جمعه مسجدسلیمان با انتقاد از اداره ورزش و جوانان گفت:نوجوانان ورزشکار ما در مسابقات مقام آوردند و قهرمان شدند اما گلایه داشتند که کسی در مسجدسلیمان به آنها توجه نمی کند.اداره تربیت بدنی وظیفه دارد به آنها توجه و رسیدگی کند.از مسئول اداره ورزش که فقط یکبار با امام جمعه دیدار داشته انتظار دارم گروههای مخلف ورزشکار شهرمان را بیاورند با هم بنشینیم و تلاش کنیم مشکلات شان را حل کنیم.

 

حجت الاسلام امینی عنوان داشت:از سرمایه داران بختیاری که در سراسر جهان می شناسم دعوت می کنیم بیایند و در منطقه مان کارخانه بسازند تا فرزندان ایل مان سرکار بروند.

 

وی یادآور شد:نباید اجازه دهیم افراد خائن را به عنوان خادم به مردم معرفی کنند و بی قانونی کنند چرا که اینگونه ایل ما پیشرفت نمی کند بلکه مسیر پیشرفت از قانون و اخلاق است.

 

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *