دشمنان تاب دیدن شکوه روزافزون مسجد جمکران را ندارند

به گزارش مركز خبر روابط عمومي مسجد مقدس جمكران، حجت‎الاسلام والمسلمین غیب غلامی در هم اندیشی تخصصی بررسی جایگاه تاریخی و سندی تاسیس و توسعه مسجد مقدس جمکران گفت: مذهب تشیعی که همه ما امروز میراث دار آن هستیم با اعجاز به ما رسیده است زیرا در طول تاريخ هرجا که از تشیع اثری بود، مورد هجمات وحشیانه قرار می گرفت.
وی افزود: در خصوص کتب علمی باید گفت که بسیاری از روایات و قضایا هیچگاه به دست علمای متاخر و متقدم نرسیده است و اگر یک مطلبی سالها بعد در اثر یک امر دیگر القا شود با استناد به عدم وجود در گذشته قابل رد نیست.
وی گفت: یکی از دعاهای معتز عباسی آن بود که اگر بعد از پدر یعنی متوکل ولایت پیدا کنم، هیچ اثری از خاندان علی بن ابیطالب(عليهم السلام) باقی نمی‎گذارم. 
غیب غلامی بیان کرد: این مساله در شهادت حضرت زهرا(سلام الله عليها) نیز خودنمایی می‎کند؛ برخی به دلیل کوبیدن کتاب اصول کافی، به مرآت العقول استناد می‎کنند؛ بسیاری از نافین به دنبال آن هستند که مرحوم مجلسی را با مرآت معرفی کنند ولی به حکمت مباحثی که در آن طرح شده است آگاه نیستند.
استاد حوزه تصریح کرد: حوزه‎های علمیه شیعه بیش از ۳۰۰ سال است که اوج گرفته‌اند و مباحث اجتهادی را به قوت دنبال می‎کنند ولی خسارت‎هایی نیز داشته‎ایم که یکی از آنها کم آگاهی‎ها نسبت به برخی از کتب حدیثی است؛ متاسفانه کتب حدیثی مغفول العنه شده است و کسی آنها را نمی‎شناسد.
وی افزود: اگر کسی بخواهد به سان مرآت العقول صحیح بخاری را نفی کند دیگر هیچ حدیثی در این کتاب باقی نمی‏ماند؛ کتاب مرآت العقول حساسیت‎های خاصی را لحاظ کرده است که هیچ کدام به این معنی نیست که روایات کافی صحیح نیست بلکه در این کتاب به برخی نکات خاص توجه شده است که نافی اصل آن حدیث نیست.
وی گفت: متاسفانه دوری طلاب جوان از کتب روایی و حدیثی باعث ایجاد این شبهات شده است؛ هزاران مسجد به نام امام زمان(عجل الله تعالي فرجه) ساخته شده است که بسیاری از این مساجد در خواب یا بیداری و کشف وشهود به امر امام ساخته شده است ولی هیچ مسجدی به اندازه مسجد جمکران به این آوازه نرسیده است که این شکوه به واسطه امر و اراده خداست.
غیب غلامی بیان کرد: خداوند حافظ این دین و شریعت است و در طول تاریخ افراد بسیاری با شمشیر و زور و زبان و قلم سعی می‎کردند که شریعت نبوی و اهل بیتی را از بین ببرند ولی این دین و این شریعت هر روز بالنده تر می‎شود؛ بسیاری از این شبهات در خارج از کشور نیز کلید می‎خورد و سعودی‎ها بیشترین تلاش را در این زمینه می‏کنند.
استاد حوزه در پايان تصریح کرد: برخی دیگر که به ظاهر متدین هستند و به شوون مقدسی چون جمکران حمله می‎کنند قطع دین ندارند و مشکل اصلی آنها در ذات آنها است؛ چرا كه آوازه امروز جمکران و قدرت شیعیان به ویژه در عرصه مهدویت برای دشمنان ما قابل تحمل نیست.
انتهاي پيام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *